• Посилання скопійовано

Виплата коштів під звіт на особисту картку працівника

Чи може підприємство виплатити кошти під звіт не на корпоративну картку, а на особисту картку працівника?

Підзвітні кошти – це кошти, отримані працівником для здійснення витрат на відрядження або на окремі цивільно-правові дії від імені особи, яка їх видала (наприклад, для закупівлі матеріальних цінностей, оплати послуг зв’язку та ін.).  Роботодавець відповідно до п. 2.11 та 2.12 Положення № 637 (Постанова НБУ від 15.12.2004 р. №637) може видати своєму працівнику гроші під звіт:

  • готівкою з каси,
  • в безготівковій формі із застосуванням платіжних карток (корпоративних або особистих).

Але якщо кошти під звіт надаються працівнику на особисту картку, потрібно врахувати наступний момент. Під звіт кошти, які були перераховані підприємством працівнику на його особистий електронний платіжний засіб (особисту платіжну картку), потрапляють з моменту зарахування цих коштів на картковий рахунок особи.

А якщо кошти перераховуються на корпоративну картку, то під звіт вони потрапляють тоді, коли працівник знімає за допомогою корпоративної картки кошти через банкомат або оплачує за допомогою корпоративної картки за товари, роботи, послуги. 

Але відзвітуватись в обох цих випадках потрібно аналогічно, із урахуванням граничних строків, встановлених п. 170.9 ПКУ. Тобто, Звіт про використання коштів разом із підтвердними документами подається в установлені строки згідно з пп. 170.9.3 ПКУ

  • у разі отримання готівки з застосуванням платіжних карток звіт подається до закінчення третього банківського дня після завершення відрядження (доручення підприємства) ;
  • у разі проведення розрахунків у безготівковій формі, а строк подання платником податку звіту про використання виданих на відрядження коштів не перевищує 10 банківських днів, за наявності поважних причин роботодавець може його продовжити до 20 банківських днів (до з'ясування питання в разі виявлення розбіжностей між відповідними звітними документами). 

За наявності надміру витрачених коштів їх сума повертається працівником в касу або зараховується на банківський рахунок роботодавця до або під час подання зазначеного Звіту.

Відзвітуватись потрібно аналогічно, як і за використання коштів отриманих з корпоративної картки. Працівник відповідно до п. 2.12 Положення № 637 повинен подати до бухгалтерії підприємства:

  • сліп, квитанцію терміналу – при проведенні безготівкових розрахунків;
  • квитанцію банкомата – при знятті підзвітних сум через банкомат.

Пам’ятайте, видавати працівнику кошти під звіт можна, тільки якщо він відзвітував у встановленому порядку за раніше отримані суми (п. 2.11 Положення № 637).  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    03.05.20246
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    03.05.202418
  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202455
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.2024108
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024494