• Посилання скопійовано

Виплата коштів під звіт на особисту картку працівника

Чи може підприємство виплатити кошти під звіт не на корпоративну картку, а на особисту картку працівника?

Підзвітні кошти – це кошти, отримані працівником для здійснення витрат на відрядження або на окремі цивільно-правові дії від імені особи, яка їх видала (наприклад, для закупівлі матеріальних цінностей, оплати послуг зв’язку та ін.).  Роботодавець відповідно до п. 2.11 та 2.12 Положення №637 (Постанова НБУ від 15.12.2004 р. №637) може видати своєму працівнику гроші під звіт:

  • готівкою з каси,
  • в безготівковій формі із застосуванням платіжних карток (корпоративних або особистих).

Але якщо кошти під звіт надаються працівнику на особисту картку, потрібно врахувати наступний момент. Під звіт кошти, які були перераховані підприємством працівнику на його особистий електронний платіжний засіб (особисту платіжну картку), потрапляють з моменту зарахування цих коштів на картковий рахунок особи.

А якщо кошти перераховуються на корпоративну картку, то під звіт вони потрапляють тоді, коли працівник знімає за допомогою корпоративної картки кошти через банкомат або оплачує за допомогою корпоративної картки за товари, роботи, послуги. 

Але відзвітуватись в обох цих випадках потрібно аналогічно, із урахуванням граничних строків, встановлених п. 170.9 ПКУ. Тобто, Звіт про використання коштів разом із підтвердними документами подається в установлені строки згідно з пп. 170.9.3 ПКУ

  • у разі отримання готівки з застосуванням платіжних карток звіт подається до закінчення третього банківського дня після завершення відрядження (доручення підприємства) ;
  • у разі проведення розрахунків у безготівковій формі, а строк подання платником податку звіту про використання виданих на відрядження коштів не перевищує 10 банківських днів, за наявності поважних причин роботодавець може його продовжити до 20 банківських днів (до з'ясування питання в разі виявлення розбіжностей між відповідними звітними документами). 

За наявності надміру витрачених коштів їх сума повертається працівником в касу або зараховується на банківський рахунок роботодавця до або під час подання зазначеного Звіту.

Відзвітуватись потрібно аналогічно, як і за використання коштів отриманих з корпоративної картки. Працівник відповідно до п. 2.12 Положення №637 повинен подати до бухгалтерії підприємства:

  • сліп, квитанцію терміналу – при проведенні безготівкових розрахунків;
  • квитанцію банкомата – при знятті підзвітних сум через банкомат.

Пам’ятайте, видавати працівнику кошти під звіт можна, тільки якщо він відзвітував у встановленому порядку за раніше отримані суми (п. 2.11 Положення №637).  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Оформлення працівника - сумісника на час декретної відпустки бухгалтера
    Бухгалтер (єдиний) з 18.11.2024 р. йде у відпустку по вагітності та пологах на 126 днів. Далі вона планує вийти на роботу після закінчення лікарняного. На цей період (126 днів) підприємство планує прийняти сумісника на виконання обов'язків бухгалтера. Як оформити такого сумісника? Які потрібні накази, повідомлення до ДПС тощо?
    22.11.202490
  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202449
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202434
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024384
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202426