• Посилання скопійовано

Оформлення і оплата праці засновника на посаді директора

Засновник підприємства хоче займати посаду директора. При реєстрації товариства внесено дані про його прийняття на підставі протоколу загальних зборів засновників. Чи повідомляти податківців про прийняття такого директора окремим повідомленням? Чи обов'язково нараховувати зарплату такому директору?

Посаду директора може займати і один з засновників підприємства, якщо на зборах засновників йому це право було надано. Таким чином, протоколом зборів приймається рішення про прийняття такого засновника на посаду директора. На додаток такий засновник видає наказ щодо кадрів, за яким він зазначає, з якого числа він починає виконання обов’язків як директор підприємства.

Ця подія означає, що на підприємстві з’явився новий працівник, із яким у підприємства почалися трудові відносини. Займати посаду директора - означає укласти із підприємством трудовий договір (про що свідчить наказ щодо кадрів). Директор на підприємстві є його працівником, а, згідно із ч. 4 ст. 24 КЗпП, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. На сьогодні такий порядок затверджено постановою КМУ від 17.06.2015 р. №413.

Будь-який працівник має право на отримання оплати своєї праці. Це гарантується Конституцією України, КЗпП та Законом України «Про оплату праці». За порушення законодавства про оплату праці винні особи притягаються до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності згідно з законодавством*. А з 01.01.2015 р. в КЗпП внесено ще й ст. 265, за якою роботодавець (в даному випадку, підприємство) несе додаткову фінансову відповідальність у вигляді штрафів, зокрема, за порушення строків виплати зарплати працівникам та за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

Отже, приймаючи засновника на посаду директора, слід зважати на те, що, якщо він виконуватиме трудові обов’язки, його праця обов’язково має бути оплачена.  

 ____________________________________

* Див. матеріал Мін'юсту: Право працівника на оплату праці

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • З відрядження у щорічну відпустку: відшкодування вартості зворотнього квитка
    Працівник неприбуткової організації їде в закордонне відрядження та після його закінчення залишається за кордоном у щорічній відпустці. Повертається тільки після закінчення цієї відпустки. Чи може неприбуткова організація відшкодувати повну вартість зворотнього квитка? Чи є це додатковим благом?
    10.05.202456
  • Як нарахувати лікарняні після відпустки для догляду за дитиною?
    Працівниця працює в компанії з 2017 року, в 2021 році пішла в відпустку по вагітності та пологах, потім у відпустку для догляду за дитиною до 3 років. 12.03.2024 р. вийшла на роботу. З 09.04 по 12.04 була на лікарняному. Загальний страховий стаж - 19 років. Як розраховується середньоденна зарплата для нарахування лікарняних - за фактично відпрацьований час 12.03-08.04.2024 р. чи із розрахунку МЗП - 8000/30,44?
    08.05.202431
  • Залучення працівників до роботи у вихідні дні
    У зв'язку з виробничою необхідністю підприємство планує залучати у вихідні дні (субота та неділя) працівників для виконання певного виду робіт. Оплата праці буде проведена в двократному розмірі посадового окладу. На підприємстві затверджено такий графік роботи: робочі дні - понеділок-п'ятниця з 8:00 до 17:00, 12:00-13:00 обідня перерва вихідні – субота, неділя
    06.05.2024398
  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    03.05.202435
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    03.05.202435