Посаду директора може займати і один з засновників підприємства, якщо на зборах засновників йому це право було надано. Таким чином, протоколом зборів приймається рішення про прийняття такого засновника на посаду директора. На додаток такий засновник видає наказ щодо кадрів, за яким він зазначає, з якого числа він починає виконання обов’язків як директор підприємства.
Ця подія означає, що на підприємстві з’явився новий працівник, із яким у підприємства почалися трудові відносини. Займати посаду директора - означає укласти із підприємством трудовий договір (про що свідчить наказ щодо кадрів). Директор на підприємстві є його працівником, а, згідно із ч. 4 ст. 24 КЗпП, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. На сьогодні такий порядок затверджено постановою КМУ від 17.06.2015 р. №413.
Будь-який працівник має право на отримання оплати своєї праці. Це гарантується Конституцією України, КЗпП та Законом України «Про оплату праці». За порушення законодавства про оплату праці винні особи притягаються до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності згідно з законодавством*. А з 01.01.2015 р. в КЗпП внесено ще й ст. 265, за якою роботодавець (в даному випадку, підприємство) несе додаткову фінансову відповідальність у вигляді штрафів, зокрема, за порушення строків виплати зарплати працівникам та за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.
Отже, приймаючи засновника на посаду директора, слід зважати на те, що, якщо він виконуватиме трудові обов’язки, його праця обов’язково має бути оплачена.
____________________________________
* Див. матеріал Мін'юсту: Право працівника на оплату праці
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись