Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Як виправити завищення податку на землю?

Підприємство самостійно виявило завищення податку на землю у деклараціях за 2016 – 2017 рр. Завищена сума податку на землю вплинула на показник фінрезультату, внаслідок чого занизили податок на прибуток. Чи потрібно виправляти цю ситуацію?

Ситуація, що описана у запитанні, полягає у такому:

  • оскільки зменшилася вартість землі, то зменшується і сума податку на землю за 2016 -2017 рр. Тобто щодо податку на землю завищено податкові зобов'язання за 2016 та 2017 рр.
  • якщо сума податку на землю була включена до фінрезультату з метою оподаткування у 2016 р., то зменшення такої суми означає, що був занижений фінрезультат за 2016 р. Строк подання декларації з податку на прибуток за 2017 р. ще не настав, а отже, про заниження фінрезультату у 2017 році поки що не йдеться. Отже, щодо податку на прибуток має місце заниження податкового зобов'язання за 2016 р. 

 

Відповідь:

Відповідно до п. 50.1 ПКУ платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний:

а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3%  від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;

б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі 5% від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку.

Нагадаємо, що під час проведення документальних планових та позапланових перевірок подавати уточнюючі розрахунки не дозволяється – п. 50.2 ПКУ.

Отже, виправляти завищені показники грошового зобов'язання ПКУ не вимагається – платник податків не зобов'язаний це робити. 

У даній ситуації підприємство зобов'язане виправити показники декларації з податку на прибуток за 2016 р., зобов'язання з якого було занижено. На нашу думку, разом з цим потрібно буде і виправити показники декларації з податку на землю за 2016 р., щоб правильна сума податку на землю була підтверджена документально. 

Якщо не зробити виправлення у декларації з податку на прибуток за 2016 р., це заниження можуть виявити податківці під час перевірки, і тоді штрафні санкції будуть визначатися за п. 120.2 ПКУ та п. 123.1 ПКУ.

Після виправлення декларації з податку на землю за 2017 р. підприємство зможе правильно скласти декларацію з податку на прибуток за 2017 р. Якщо не зробити виправлення у декларації з податку на землю за 2017 р., а декларацію з податку на прибуток за 2017 р. скласти з урахуванням правильної суми податку на землю, буде порушення норм ст. 44 ПКУ. Але штрафних санкцій саме за це порушення не передбачено.

Також при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків, слід нарахувати пеню. Нарахування пені розпочинається після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання.

На суми грошового зобов’язання, визначеного пп. 129.1.3 ПКУ (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100% річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний такий день. У разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податку помилок відповідно до ст. 50 ПКУ пеня, передбачена ст. 129 ПКУ, не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного ПКУ.

Більш докладно про уточнення показників декларації з податку на землю читайте тут, а також тут>>

Про виправлення декларації з податку на прибуток – читайте тут>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Звітність , Плата за землю , Податок на прибуток , Фінансова звітність , Декларація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі