• Посилання скопійовано

Об’єкти ОЗ амортизуються протягом хоча б мінімального загального строку корисного використання

Наше підприємство часто придбаває ОЗ, які вже були у вжитку. Деякі об’єкти навіть були повністю замортизовані у продавця (видно за ф. №ОЗ-1, що передається нам продавцем). Як нам щодо таких об’єктів правильно визначити строк корисного використання при введенні в експлуатацію?

Строк корисного використання — суб’єктивна характеристика.

Визначальними чинниками тут є:

1) очікуване використання об’єкта підприємством з урахуванням його потужності або продуктивності;

2) передбачуваний фізичний та моральний знос;

3) правові чи інші обмеження щодо термінів використання об’єкта й інші чинники.

Згідно з пп. 145.1.4 ПКУ строк корисного використання (експлуатації) ОЗ переглядається підприємством у разі зміни економічних вигід, які очікуються від його використання, але такий строк не може бути меншим від встановленого п. 145.1 ПКУ. I таке обмеження зовсім не пов’язане з категорією ОЗ — новий він чи вживаний.

По суті, повністю замортизований ОЗ — це ОЗ, у якого закінчився строк корисного використання. Але підприємство придбало ОЗ і має намір використовувати його за призначенням, а не демонтувати. Отже, на нашу думку, підприємство має самостійно встановити новий строк корисного використання ОЗ при введенні в експлуатацію, протягом якого очікується його використання. При цьому слід врахувати ось що: мінімальний строк корисного використання (експлуатації) ОЗ, встановлений п. 145.1 ПКУ, є загальним строком для будь-якого ОЗ, незалежно від того, скільки підприємств протягом цього строку його використовували.

Певний час податківці погоджувалися з точкою зору, що покупцю, який придбає вживаний ОЗ, можна відняти від строку корисного використання строк експлуатації ОЗ у продавця. Але на сьогодні думка податківців з цього питання є однозначною: норми п. 145.1 ПКУ працюють однаково як для продавця, так і для покупця, як для нових, так і для вживаних ОЗ — строки єдині. I отримання покупцем ф. №ОЗ-1 від продавця щодо строку експлуатації цього об’єкта ОЗ нічого не визначає у нового власника об’єкта ОЗ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202418
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202430
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024235
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202421
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202419