• Посилання скопійовано

Прибуток, отриманий з іноземних джерел

Контрагент-нерезидент утримав з доходу компанії - резидента податок на репатріацію. Нерезидент надав письмове підтвердження про факт сплати податку у Єгипті. Як правильно відобразити таку операцію в бухобліку та декларації з податку на прибуток?

Відповідно до п. 13.1 ПКУ доходи, отримані резидентом України (крім фізосіб) з джерел за межами України, враховуються під час визначення його об'єкта та/або бази оподаткування у повному обсязі.

За загальним правилом пп. 141.4.9 ПКУ суми податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел, що сплачені суб'єктами господарювання за кордоном, зараховуються під час сплати ними податку в Україні. Але потрібно дотримуватись певних вимог:

1) розмір зарахованих сум податку з іноземних джерел протягом податкового періоду не може перевищувати суми податку, що підлягає сплаті в Україні таким платником податку протягом такого періоду. Сума перевищення податку, сплаченого за кордоном, над сумою ПЗ за такий звітний період платника не враховується у зменшення ПЗ у наступних звітних періодах;

2) зарахування сплачених за митним кордоном України сум податку здійснюється за умови подання письмового підтвердження контролюючого органу іншої держави щодо факту сплати такого податку. Зверніть увагу: така довідка повинна бути видана саме контролюючим органом Єгипту, а не самим контрагентом! Довідка (у документі повинна зазначатись сума сплаченого податку або збору, а також база та/або об'єкт оподаткування) підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України (див. Конвенцію між Урядом України і Урядом Арабської Республіки Єгипет про уникнення подвійного оподаткування);

3) зарахування здійснюється за наявності чинного міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування доходів (додатково див. лист ДФСУ від 24.01.2017 р. №1414/7/99-99-01-02-02-17);

4) зарахуванню не підлягають податки, які перелічені у пп. 141.4.9 ПКУ.

У декларації з прибутку сума податку, що сплачена підприємством за кордоном, зараховується під час сплати ними податку в Україні в розмірі, який не перевищує суми податку, що підлягає сплаті протягом такого звітного періоду і відображається у рядку 16.1 додатка ЗП та рядку 16 декларації.

Нарахування податку в бухобліку відображається наступним чином:

  • Дт 70 Кт 6418 -  сума податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел (рядок 16.1 додатка ЗП) – оскільки податок на репатріацію було утримано нерезидентом при виплаті ним доходу резиденту України, його нарахування проводиться як вирахування з доходу;
  • Дт 6418 Кт 98 -  сума податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел (рядок 16 декларації);
  • Дт 98 Кт 6418 - сума податку на прибуток за мінусом суми податку на прибуток, отриманого з іноземних джерел (рядок 17 декларації).

Зверніть увагу: якщо довідка підтверджує сплату податку за межами України у попередньому звітному періоді, підприємство у звітному податковому періоді не має права на зменшення нарахованої суми податку на прибуток. Проте є можливість подати уточнення за нормою ст. 50 ПКУ  і мати можливість зменшити нараховане ПЗ з податку на прибуток, задеклароване у податковій декларації за такий попередній податковий (звітний) період (додатково див. ІПК від 15.09.2017 р. №1975/6/99-99-15-02-02-15/ІПК).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202447
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202438
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202446
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485
  • Насіння кукурудзи власного виробництва надано клієнту безкоштовно: нюанси оподаткування
    Підприємство – виробник планує надати вирощене насіння кукурудзи клієнту безкоштовно як рекламний продукт для подальшої співпраці. Який порядок оподаткування даної операції ПДВ та податком на прибуток?
    04.03.202433