• Посилання скопійовано

Коригування зобов’язання з податку на прибуток минулого кварталу

Підприємство у березні 2017 р. віднесло витрати з ремонту приміщення до капітальних інвестицій. Внаслідок заяви керівника щодо віднесення витрат за ремонт до витрат підприємста та бухдовідки, проведено коригування методом сторнування проводки Дт 15 Кт 631 та проведенням Дт 91 Кт631. Як відобразити це у звітності?

Запитання: 

Підприємство подає декларацію з податку на прибуток щоквартально. В березні 2017 р. витрати з ремонту приміщення віднесено до капітальних інвестицій. Керівник видав наказ, що  ремонт є поточним ремонтом приміщення і повинен враховуватись у витрати підприємства. В квітні на підставі бухдовідки проведено коригування методом сторнування проводки Дт 15 Кт 631 та відображенням вартості ремонту у витратах підприємства проводенням Дт91 Кт631. Як відобразити таке коригування у податковій звітності та до яких наслідків призведе таке коригування? 

 

Відповідь: 

Розглянемо, які наслідки мала помилка при складанні декларації з податку на прибуток. 

У декларації за 1 квартал 2017 року внаслідок помилки була занижена сума витрат на ремонт основного засобу (виробничого приміщення). Водночас була завищена балансова вартість цього основного засобу на кінець звітного періоду у додатку АМ. Втім, на суму амортизації це не вплинуло, адже, фактично амортизуватися такі витрати у складі вартості основного засобу мали з місяця, наступного після збільшення такої вартості. 

У декларації за 1 півріччя 2017 року (яка складається наростаючим підсумком і граничний строк подання якої ще не закінчився) вартість основного засобу на кінець звітного періоду буде зазначена вже вірно. Також вірно буде зазначена і сума амортизації такого основного засобу, і сума об’єкту оподаткування – фінрезультату за півріччя (із урахуванням зазначених витрат). 

Наразі порядок коригування вже поданих податкових декларацій встановлюється ст. 50 ПКУ. Відповідно до цієї статті платник податків може внести таке коригування одним із шляхів:

  • надсиланням уточнюючого розрахунку за відповідний звітний період.

У такому випадку, уточнююча декларація подається тоді, коли фактично було виявлено помилку – тобто в будь-який момент з врахування строків давності, що зазначені у ст. 102 ПКУ. При цьому до такого уточнюючого розрахунку подаються додатки відповідно заповнення рядків, що потребують наявності додатку.

  • відображенням відповідного коригування у звітності за поточний звітний період.

У цьому випадку коригування здійснюється через заповнення та подання додатку ВП до податкової декларації за поточний звітний період. Показники додатку ВП відображаються у двох таблицях.

У таблиці 1 такого додатку відображаються виправленні показники за відповідний звітний період що коригується. А показники таблиці 2 відображають результати таких коригувань які переносяться відповідно до рядків 27-30, 32-34 та 36-38 декларації. Так як в даній ситуації здійснюється лише зменшення суми податкового зобов’язання (оскільки зменшується об’єкт оподаткування), то заповнення додатку ВП призведе лише до заповнення рядку 27 звітної декларації. 

Штрафні санкції та пеня у обох методах передбачені лише у випадку відображення недоплати податку за період, що коригується. В зазначеному випадку помилка до цього не призвела.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202413
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202430
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024227
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202419
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202418