• Посилання скопійовано

Визначаємо дату видачі наказу про незастосування коригувань фінрезультату до оподаткування

Якою датою слід видавати наказ про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на різниці, визначені розділом ІІІ ПКУ?

Відмітку про незастосування різниць з податку на прибуток проставляють у полі декларації з податку на прибуток перед підписами уповноважених осіб:

Наявність рішення15

Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці

 Х

 Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці відповідно до підпункту 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 розділу III Податкового кодексу України, наказ №123 від 12.01.2016 р.

У  графі «Наявність рішення» проставляється позначка «+» або інша, а у графі «Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці» зазначаються реквізити прийнятого рішення (тобто номер і дата наказу (чи розпорядження) по підприємству про незастосування різниць).

Аналогічно говорять і контролери у підкатегорії 102.23.02 «ЗІР» (питання «Як у податковій декларації з податку на прибуток підприємств платником податку зазначається рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на різниці, визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ):

- в основній частині декларації у полі «Наявність рішення» проставляється позначка;

- у полі «Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці» – номер та дата розпорядчого документа підприємства, на підставі якого прийнято таке рішення.

 Рішення приймається один раз – у першому році, в якому дохід не перевищує 20 млн грн. Після такого рішення не застосовують різниці до тих пір, поки дохід не перевищить 20 млн грн. Тож щороку приймати чи дублювати таке рішення не потрібно. 

Щодо дати наказу законодавчих директив немає, тож платник податку на прибуток самостійно визначає дату, якою буде видаватися такий наказ.

Якщо наказ керівника підприємства видається на початку року (наприклад, 2015 р.), за який буде визначатися обсяг доходу 20 млн грн (тобто ще не відомо, яка сума доходу буде отримана за цей рік), його можна скласти з таким формулюванням:

«З метою оподаткування прибутку за податкові періоди, які починаються з 01.01.2015 року або після цієї дати, наказую:

- за умови, якщо річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищуватиме двадцяти мільйонів гривень, відповідно до пп. 134.1.1 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI, приймається рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу ІІІ Податкового кодексу України  від 2 грудня 2010 року №2755-VI.

- такий порядок  застосовувати протягом безперервної сукупності років, в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу.»

Також можна видати такий наказ і після закінчення звітного року, але не пізніше фактичної дати подання декларації за такий рік.

Наприклад, якщо перший рік, за який підприємство не застосовує коригування фінрезультату, буде 2015 р., то в цьому разі наказ видається на початку 2016 р. і формулювання наказу може бути таким:

«У зв’язку з тим, що річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за 2015 р., становить 15136200 грн, що не перевищує двадцяти мільйонів гривень, наказую:

- відповідно до пп. 134.1.1 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI не застосовувати коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу ІІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI за 2015 рік.

- такий порядок  застосовувати протягом безперервної сукупності років, в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу.»

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202413
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202430
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024228
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202419
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202418