• Посилання скопійовано

Засновником дочірнього підприємства є юрособа-нерезидент: які податки сплачувати?

Які податки потрібно сплачувати дочірньому підприємству, у разі здійснення госпдіяльності на митній території України, засновником якого є юрособа зареєстрована в США?

Відповідно до ч. 8 ст. 63 ГКУ, підприємство визнається дочірнім, у випадках існування залежності від іншого підприємства, передбачених ст. 126 ГКУ випадках. Підприємство, яке перебуває під контролем материнського (холдингового) підприємства є дочірнім підприємством.

Дочірнє підприємство, є самостійною юрособою, із самостійним балансом, майном та рахунками у банку. 

Відповідно до п. 1.5 Порядку № 1588 (наказ Мінфіну від 09.12.2011 р. №1588), дія порядку поширюється на платників податків - юридичних осіб (резидентів та нерезидентів), їх відокремлені підрозділи та постійні представництва нерезидентів. Отже, незалежно від наявності обов'язку щодо сплати того чи іншого податку та збору, дочірнє підприємство підлягає взяттю на облік або реєстрації у контролюючих органах за своїм місцемзнаходженням.

Як наслідок таке підприємство може обрати загальну систему оподаткування і за нормами пп. 291.5.5 ПКУ не може обрати спрощену систему оподаткування. Адже у статутному капіталі такого підприємства сукупність часток, що належать юрособам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25%. 

На загальній системі оподаткування дочірнє підприємство є самостійним платником податку на прибуток за ставкою 18%, ПДВ за ставкою 20% (у разі обо'язкової реєстрації або добровільної).

У разі наявності інших об'єктів оподаткування (залежно від виду діяльності) є платником інших податків та зборів. 

У випадку використання праці найманих осіб, виникає обов'язок нарахування ЄСВ, та виконувати функції податкового агента, утримувати ПДФО та військовий збір.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Заповнення декларації про майновий стан, якщо фізособа додатково подає два Звіти про КІК
    Фізособа разом з декларацією про майновий стан і доходи подає два Звіти про КІК – за 2022 і 2023 роки. Як у цьому разі складати додатки КІК і заповнювати декларацію?
    29.04.202427
  • Фізособа отримала дивіденди від КІК не в повному обсязі: як відобразити в декларації про доходи?
    Фізособа, контролююча особа іноземної компанії, у 2023 р. отримала дивіденди за 2023 р. не в повному обсязі. Остаточний розрахунок буде проведено у 2024 р. У 2023 р. ФО була резидентом України. Як показати суму доходу від дивідендів в декларації про майновий стан та доходи? В які строки фізособа має сплатити податок на доходи та військовий збір по такій декларації?
    22.04.202461
  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202453
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202439
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202448