• Посилання скопійовано

Визначаємо базу оподаткування ПДВ та податком на прибуток біологічних активів

Балансова вартість коня 100 тис. грн, договірна ціна продажу 50 тис. грн. Складено акт визначення справедливої вартості біологічних активів за підписом спеціалістів філії. Що є базою оподаткування ПДВ, податком на прибуток?

За загальним правилом п. 188.1 ПКУ базою оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг  є  їх договірна вартість. 

При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни). Винятки становлять тільки товари (послуги), ціни на які підлягають державному регулюванню та газ, який постачається для потреб населення.

Для біологічних активів виключень у визначенні бази оподаткування ПДВ не передбачено. Але, з огляду на П(С)БО 30, кінь за своїми характеристиками відноситься до довгострокових біологічних активів, відповідно відноситься до необоротних активів.

Оцінка справедливої вартості буде мати значення тільки в розрізі бухгалтерського обліку, адже, за приписами п. 10 П(С)БО 30 біологічні активи відображаються на дату проміжного і річного балансу за справедливою вартістю, зменшеною на очікувані витрати на місці продажу, крім випадків, передбачених п. 11 П(С)БО 30.

Отже, якщо договірна вартість коня буде менше балансової вартості, то саме на балансову вартість потрібно нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ. За п. 10 П(С)БО 30, якщо балансова вартість коня буде дорівнюватися в бухгалтерському обліку справедливій вартості, то саме на цю вартість буде нараховуватися податкове зобов’язання з ПДВ при його продажу з огляду на абз. 2 п. 188.1 ПКУ.

Тепер щодо податку на прибуток. Як ми пам’ятаємо, відповідно до п. 134.1 ПКУ об’єктом оподаткування податком на прибуток є скоригований на податкові різниці прибуток, який визначається на підставі фінрезультату, встановленого відповідно до П(С)БО або МСФЗ. Коригувати на податкові різниці в обов’язковому порядку мають платники податку на прибуток з річним обсягом доходу більше 20 млн грн. За приписами п. 44.2 ПКУ  для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток має використовувати дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування. Жодного винятку чи додаткової умови! Об’єкт оподаткування в бухобліку формується виходячи із доходу, зменшеного на витрати та амортизацію. Відповідно до п. 7 П(С)БО 15 "Дохід" дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) є загальним доходом (виручкою) від реалізації продукції, товарів, робіт або послуг без вирахування наданих знижок, повернення раніше проданих товарів та непрямих податків і зборів (податку на додану вартість, акцизного збору тощо). Тобто дохід в бухобліку формуватиметься виходячи із договірної вартості на товар.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»