• Посилання скопійовано

В момент виявлення нестачі жодні додаткові проведення у бухобліку не відображаються

Чи потрібно буде коригувати фінрезультат (дохід підприємства більше 20 млн) у випадку наявності понаднормативних витрат?

Основна характеристика природного убутку — його об'єктивність. Перше, з чого починається ідентифікація природного убутку, — це виявлення нестачі, але не будь-якої, а саме з об'єктивних природних причин. Норми природного убутку є граничними орієнтирами, з якими доводиться працювати бухгалтеру. Важливо пам'ятати, що природний убуток завжди характеризується зменшенням рівня саме кількісних характеристик товарів, запасів. При виявленні нестачі бухгалтер має право списати фактичну нестачу, але в межах норм природного убутку.


Виявлення нестачі за підсумками інвентаризації через витрати у бухобліку зменшить оподатковуваний прибуток. І це весь вплив такої ситуації на результуючий показник діяльності підприємства. Жодних податкових різниць виявлення нестачі не спричинятиме.

У разі якщо нестачу виявлено під час приймання товару, то її показник у межах норм природного убутку буде враховано у вартості запасів, які при їх списанні потраплять до складу витрат Д-т 902 К-т 281, а нестача вже понад цю граничну норму убутку через запис Д-т 944 К-т 374 за фактом списання такої заборгованості зменшить оподатковуваний прибуток. Тобто незалежно від розміру виявленої нестачі в момент її виявлення жодних додаткових проведень і впливу на оподатковуваний прибуток не відображаємо. Ті підприємства, що зобов'язані або добровільно взялися відображати податкові різниці та коригувати фінрезультат, мусять чітко пам'ятати: списуючи дебіторську заборгованість, слід уважно перевіряти на її відповідність визначенню в пп. 14.1.11 ПКУ. Норми пп. 139.2.1 ПКУ для підприємств, що зобов'язані чи добровільно коригують фінрезультат на податкові різниці, регламентують збільшення фінрезультату до оподаткування на суму витрат від списання дебіторської заборгованості, яка не відповідає ознакам із пп. 14.1.11 ПКУ, понад суму резерву сумнівних боргів. Як бачимо, наразі вигідніше не створювати резерву сумнівних боргів і всю суму такої безнадійної заборгованості списувати на субрах. 944. Проте і не створювати резерву сумнівних боргів або створювати номінально, в меншому, ніж потрібно, розмірі, також неправильно. Відображати в балансі дебіторську заборгованість за мінусом резерву — це вимога п. 7 П(С)БО 10.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Заповнення декларації про майновий стан, якщо фізособа додатково подає два Звіти про КІК
    Фізособа разом з декларацією про майновий стан і доходи подає два Звіти про КІК – за 2022 і 2023 роки. Як у цьому разі складати додатки КІК і заповнювати декларацію?
    Сьогодні 12:057
  • Фізособа отримала дивіденди від КІК не в повному обсязі: як відобразити в декларації про доходи?
    Фізособа, контролююча особа іноземної компанії, у 2023 р. отримала дивіденди за 2023 р. не в повному обсязі. Остаточний розрахунок буде проведено у 2024 р. У 2023 р. ФО була резидентом України. Як показати суму доходу від дивідендів в декларації про майновий стан та доходи? В які строки фізособа має сплатити податок на доходи та військовий збір по такій декларації?
    22.04.202458
  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202451
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202439
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202448