Відповідно до п. 146.12 ст. 146 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 — VI зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ) сума витрат, що пов'язана з ремонтом та поліпшенням об'єктів основних засобів, у тому числі орендованих, у розмірі, що не перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на початок звітного року, відноситься до витрат того звітного податкового періоду, в якому такі ремонт та поліпшення були здійснені.
Первісна вартість основних засобів збільшується на суму витрат, пов'язаних із ремонтом та поліпшенням об'єктів основних засобів (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція), що приводить до зростання майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання об'єктів у сумі, що перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів, що підлягають амортизації, на початок звітного податкового року з віднесенням суми поліпшення на об'єкт основного засобу, щодо якого здійснюється ремонт та поліпшення (пп. 146.11 ст. 146 ПКУ). Сума витрат на ремонт та поліпшення основних засобів, яка відноситься до витрат, в залежності від напрямку використання основних таких основних засобів може відноситись у складі інших витрат до: загальновиробничих витрат (витрати на ремонт основних засобів загальновиробничого (цехового, дільничого, лінійного) призначення) (пп. 138.10.1 п. 138.10 ст. 138 ПКУ);
адміністративних витрат (витрати на ремонт основних засобів загальногосподарського використання) (пп. 138.10.2 п. 138.10 ст. 138 ПКУ); витрат на збут (витрати на ремонт основних засобів, пов’язаних зі збутом товарів, виконанням робіт, наданням послуг) (пп. 138.10.3 п. 138.10 ст. 138 ПКУ); інших операційних витрат (пп. 138.10.4 п. 138.10 ст. 138 ПКУ). Визначення розміру витрат, понесених на ремонт основних засобів, які можуть бути віднесені до складу витрат та їх розподіл здійснюється у таблиці 3 додатка АМ до податкової декларації з податку на прибуток підприємства (далі — декларація), форма якої встановлена наказом ДПА України від 28.02.2011 №114 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємства». Так, при заповненні таблиці 3: у рядку 2 зазначається балансова вартість основних засобів на початок звітного (податкового) року (при заповненні податкової звітності за податкові періоди 2011 року у цій графі зазначається балансова вартість основних засобів за даними податкового обліку станом на 01.01.2011 року) у рядку 3 — сума ліміту (10%) поліпшень на звітний (податковий) рік (при заповненні податкової звітності за податкові періоди 2011 року у цій графі зазначається різниця між сумою ліміту (10%) поліпшень на 2011 рік та сумою поліпшень основних засобів, що врахована у податковому обліку платника податку у І кварталі 2011 року); у рядку 4 — фактичні обсяги поліпшень за звітний (податковий) період; у рядку 5 — сума, що відноситься на витрати звітного (податкового) періоду (різниця показники рядка 4, але не більше показників рядка 3); у рядках 6, 7 , 8 ,9 — розподіл суми поліпшень, що відноситься на витрати звітного (податкового) періоду, серед загальновиробничих витрат, адмінністративних витрат, витрат на збут та інших операційних витрат. Показники зазначених рядків відповідно до приміток 9 — 12 переносяться до додатків ЗВ, АВ, ВЗ, ІВ, підсумкові значення яких переносяться до відповідних рядків декларації.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити