Згідно з п. 146.11 ПКУ, витрати, пов'язані з ремонтом і поліпшенням об'єкта ОЗ, у сумі, що перевищує 10-відсотковий ліміт, збільшують первісну вартість об'єкта основних засобів, щодо якого здійснювалися ремонт і поліпшення (п. 146.11 ПКУ). Такі витрати повинні збільшувати первісну вартість об'єкта основних засобів у податковому обліку за датою, коли це відбувається в бухгалтерському обліку, тобто за датою приймання ремонту чи поліпшення (складення типової форми №ОЗ-2 «Акт приймання-здачі відремонтованих, реконструйованих та модернізованих об'єктів»). Відповідно, такі витрати почнуть амортизуватися вже починаючи з наступного місяця після здачі відремонтованого об'єкта та введення його в експлуатацію (якщо такий об'єкт виводився з експлуатації, п. 146.2 ПКУ).
При розподілі перевищення 10-відсоткового ліміту у разі, якщо ремонтувалася певна сукупність об'єктів, слід звернути увагу на таке: суми перевищення 10-відсоткового ліміту мають бути закріплені за тим конкретним об'єктом, який ремонтувався. Тому для того, щоб правильно віднести суми ремонту у податковому обліку на первісну вартість ОЗ чи витрат у разі одночасного ремонту певної кількості об'єктів ОЗ, їх власникові варто подбати, щоб у документах були розшифровані конкретні суми, скільки коштує ремонт тієї чи іншої речі, а не тільки загальна сума ремонту (поліпшення).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись