• Посилання скопійовано

На які податки платник податку на прибуток може зменшити МПЗ?

На які податки платник податку на прибуток може зменшити МПЗ? Чи можна включати ПДФО і ВЗ з орендної плати, виплаченої орендодавцю наперед за наступні 49 років оренди?

Для платника податку, у якого частка сільськогосподарського товаровиробництва за податковий (звітний) рік, розрахована відповідно до пп. 14.1.262 ПКУ, дорівнює або перевищує 75%, до суми сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок відносяться (див. пп. 141.9.2 ПКУ):

  • податок на прибуток підприємств;
  • податок на доходи фізичних осіб та військовий збір з доходів фізичних осіб, які перебувають з платником податку у трудових або цивільно-правових відносинах (крім доходів, які сплачені за придбання товарів у фізичних осіб), з доходів за договорами оренди, суборенди, емфітевзису земельних ділянок сільськогосподарського призначення;
  • єдиний податок (у разі переходу у податковому (звітному) році із спрощеної системи оподаткування на загальну);
  • земельний податок за земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь;
  • рентна плата за спеціальне використання води;
  • 20 відсотків витрат на сплату орендної плати за віднесені до сільськогосподарських угідь земельні ділянки, орендодавцями яких є юридичні особи, та/або які перебувають у державній чи комунальній власності.

Для платника податку, у якого частка сільськогосподарського товаровиробництва за податковий (звітний) рік, розрахована відповідно до пп. 14.1.262 ПКУ, становить менше 75 %, до суми сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок відносяться (див. пп. 141.9.3 ПКУ):

  • податок на прибуток підприємств у розмірі, пропорційному частці сільськогосподарського товаровиробництва такого платника за податковий (звітний) рік, розрахованій відповідно до підпункту 14.1.262 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу;
  • податок на доходи фізичних осіб та військовий збір з доходів фізичних осіб, які перебувають з платником податку у трудових або цивільно-правових відносинах (крім доходів, які сплачені за придбання товарів у фізичних осіб), у розмірі, пропорційному частці сільськогосподарського товаровиробництва такого платника за податковий (звітний) рік, розрахованій відповідно до підпункту 14.1.262 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу;
  • податок на доходи фізичних осіб та військовий збір з доходів фізичних осіб за договорами оренди, суборенди, емфітевзису земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь;
  • єдиний податок платника єдиного податку четвертої групи (у разі переходу у податковому (звітному) році із спрощеної системи оподаткування на загальну);
  • єдиний податок платника єдиного податку третьої групи (у разі переходу у податковому (звітному) році із спрощеної системи оподаткування на загальну) у розмірі, пропорційному частці сільськогосподарського товаровиробництва такого платника за податковий (звітний) рік, розрахованій відповідно до підпункту 14.1.262 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу;
  • земельний податок за земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь;
  • рентна плата за спеціальне використання води у розмірі, пропорційному частці сільськогосподарського товаровиробництва такого платника за податковий (звітний) рік, розрахованій відповідно до підпункту 14.1.262 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу;
  • 20 відсотків витрат на сплату орендної плати за віднесені до сільськогосподарських угідь земельні ділянки, орендодавцями яких є юридичні особи, та/або які перебувають у державній чи комунальній власності.

Причому як в пп. 141.9.2, так і в пп. 141.9.3 ПКУ зазначено, що у сумі сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок не враховуються помилково та/або надміру сплачені у податковому (звітному) році суми податків, зборів, платежів.

Причому в обох випадках до суми сплачених податків і зборів відносяться ПДФО і ВЗ від орендної плати за договорами оренди, суборенди, емфітевзису земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь.

Якщо платник податку на прибуток виплачує орендну плату фізособам орендодавцям за наступні 49 років оренди, то саме в момент сплати потрібно утримати ПДФО і ВЗ і перерахувати до бюджету. Такі суми ПДФО і ВЗ не є помилково та/або надміру сплаченими. Тому, на наш погляд, вони враховуються при розрахунку МПЗ в році, коли виплачена орендна плата і ПДФО і ВЗ перераховані до бюджету. 

Але думка податкової служби з цього питання нам невідома. Тому для уникнення непорозумінь може бути доречним отримати індивідуальну податкову консультацію.

До речі, згідно з пп. 141.9.4 ПКУ у разі використання земельної ділянки на праві емфітевзису ПДФО та ВЗ, сплачені під час здійснення виплат за таким договором емфітевзису, щорічно враховуються у частці, розрахованій пропорційно до річної суми нарахованої амортизації на нематеріальний актив у вигляді права користування земельною ділянкою за договором емфітевзису.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Чи можна платити дивіденди частинами?
    Чи можна платити дивіденди не однією сумою, що затверджена протоколом загальних зборів засновників, а частинами протягом строку, вказаному у протоколі? Чи мають кошти для виплати дивідендів акумулюватися на рахунку підприємства протягом року?
    Сьогодні 11:0424
  • Розрахунок МПЗ за орендовані протягом року земельні ділянки платником податку на прибуток
    Підприємство-орендар земельних ділянок сільськогосподарського призначення з вересня 2024 року орендує землі. Як правильно розрахувати мінімальне податкове зобов'язання за такими земельними ділянками? За якою нормативною грошовою оцінкою здійснювати розрахунок МПЗ: за НГО на момент укладання договору оренди у вересні 2024 року чи за оновленою НГО? Який коефіцієнт застосовувати при розрахунку? У які строки необхідно сплатити МПЗ та які штрафні санкції передбачені за несвоєчасну сплату?
    14.01.20252726
  • Передача відремонтованого автомобіля ЗСУ
    Підприємство на загальній системі - платник ПДВ отримало лист від ТЦК про вилучення транспортного засобу для потреб ЗСУ. Залишкова вартість авто 0 грн, авто було в неробочому стані. Зараз зробили капремонт і за актом передали в частину. З балансу авто не зняли, до балансової вартості додали вартість ремонту. Як визначається строк експлуатації авто після капітального ремонту? Як вплине така передача на об’єкт оподаткування податком на прибуток? Чи показувати вилучення авто у формі №20-ОПП?
    10.01.202522
  • Особливості зарахування зустрічних однорідних вимог з нерезидентом
    ТОВ-резидент має борг перед нерезидентом за договором імпорту послуг на території України (ПН складено та зареєстровано). Нерезидент має борг перед ТОВ-резидентом щодо експорту послуг (ПН складено та зареєстровано). Між ТОВ-резидентом та нерезидентом буле проведено взаємозалік: заборгованість ТОВ перед нерезидентом зменшиться, а нерезидента перед ТОВ повністю закриється. Які наслідки з ПДВ та податку на прибуток?
    08.01.202546
  • На які податки платник податку на прибуток може зменшити МПЗ?
    На які податки платник податку на прибуток може зменшити МПЗ? Чи можна включати ПДФО і ВЗ з орендної плати, виплаченої орендодавцю наперед за наступні 49 років оренди?
    07.01.20251 215