• Посилання скопійовано

Коригування доходів і витрат відображається у періоді, в якому суд визнав договір недійсним

Підприємство сплачує авансові внески і подає декларацію за підсумками року. Чи слід робити перерахунок доходів і витрат в разі визнання судом договору на купівлю товару недійсним (у червні 2013 р.)? Цей товар було продано підприємством у травні 2013 р., і договір на його продаж недійсним не визнавався. Якщо таке коригування було необхідне, то які можуть бути наслідки його несвоєчасного здійснення?

Згідно з абзацом третім п. 140.2 ПКУ, у разі визнання судом правочину недійсним, перерахунок доходів і витрат (балансової вартості основних засобів) проводиться у звітному періоді (періодах), у якому витрати і доходи (балансова вартість основних засобів) за правочином, визнаним недійсним, були враховані сторонами операції.

Виходячи із суті запитання, можна припустити, що в червні 2013 року такий перерахунок не проводився, а з огляду на те що декларація подається підприємством — автором запитання за підсумками року, то і в декларації цей перерахунок не відображався. Тому підприємству потрібно буде провести перерахунок доходів і витрат і відобразити його в декларації з податку на прибуток, яка подаватиметься за підсумками 2013 р.


Відповідно до п. 140.2 ПКУ платник податків — продавець і платник податків — покупець (автор запитання) перераховують доходи або витрати в разі визнання судом правочину фіктивним у звітному періоді, в якому витрати і доходи за цим правочином були відображені в обліку сторін. Оскільки підприємство-покупець подає річну декларацію з податку на прибуток, саме в ній воно й повинно відобразити таке коригування. При цьому підприємство-покупець відображає собівартість проданих товарів у рядку 05.1 «Собівартість придбаних (виготовлених) та реалізованих товарів (робіт, послуг)» декларації з податку на прибуток, а також у підсумковому рядку 05 «Витрати операційної діяльності». Коригування таких витрат відображається в рядку 06.4 «Iнші витрати звичайної діяльності та інші операційні витрати», а також у загальній сумі рядка 06 «Iнші витрати» із заповненням додатка IВ, де сума таких витрат зі знаком «-» відображається в рядку 06.4.26 «Перерахунок витрат у разі визнання правочину недійсним».

 

У податковому і в бухгалтерському обліку відобразяться лише результати визнання недійсним договору на купівлю товару (зменшення витрат у частині собівартості проданого товару), а договір на його подальший продаж залишається чинним (принаймні доти, доки в судовому порядку і він не буде визнаний недійсним). Тому підстав для коригування податкових доходів і податкових зобов'язань з ПДВ з продажу такого товару автор запитання не має.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202418
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202430
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024233
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202421
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202419