Додаткові умови:
Облігації допущені до обігу на ринку України згідно з Постановою КМУ. Компанія розрахувалася за ці цінні папери, залікувавши зустрічні однорідні вимоги.
Нерезидент надав довідку, яка засвідчує, що він резидент ОАЕ та платник податків в ОАЕ. Тому Компанія скористалася пільгою щодо уникнення подвійного оподаткування.
Угода підпадає під контрольовану операцію. На виконання умов принципу «витягнутої руки» Компанія в кінці року має зробити коригування ціни.
Чи буде різниця між вартістю за ціною договору та ціною, що відповідає принципу «витягнутої руки» прирівнюватися до дивідендів згідно з пп. 14.1.49 ПКУ? Якщо так, то чи потрібно буде з цієї різниці платити податок на репатріацію? Чи можна буде також скористатися пільгою з уникнення подвійного оподаткування?
Відповідь:
Згідно з пп. 14.1.49 ПКУ для цілей оподаткування до дивідендів прирівнюються також суми доходів у вигляді платежів за цінні папери (корпоративні права), що виплачуються на користь нерезидента, зазначеного в пп. "а", "в", "г" пп. 39.2.1.1 ПКУ, у контрольованих операціях понад суму, яка відповідає принципу "витягнутої руки".
Про які-такі цінні папери (корпоративні права) йде тут мова?
Дивимося відповідь на питання 2 в розділі ІІ УПК №480 (від 20.08.2021 р.).
ДПС зазначає, що виходячи з контексту норми (в дужках після фрази "цінні папери" вказуються "корпоративні права"), під цінними паперами в абзаці 4 пп. 14.1.49 ПКУ потрібно розуміти ті цінні папери, які посвідчують корпоративні права, а не будь-які цінні папери. Відтак, для цілей оподаткування дивідендів "цінними паперами" вважаються пайові цінні папери, визначені у ч. 5 ст. 3 Закону про цінні папери, а саме пайові цінні папери, які засвідчують участь власника таких цінних паперів (інвестора) у статутному капіталі та/або активах емітента (у тому числі активах, які знаходяться в управлінні емітента) та надають власнику зазначених цінних паперів (інвестору) право на отримання частини прибутку (доходу), зокрема у вигляді дивідендів, та інші права, встановлені законодавством, а також проспектом цінних паперів або рішенням про емісію цінних паперів. До пайових цінних паперів належать:
- (а) акції;
- (б) інвестиційні сертифікати;
- (в) сертифікати фондів з управління нерухомістю;
- (г) акції корпоративного інвестиційного фонду.
- А в розглядуваній ситуації Компанія придбала держоблігації США, а не пайові цінні папери, тому не належить до дивідендів різниця, яка виникає між ціною договору і ціною "витягнутої руки".
Таким чином, з цієї різниці, на наш погляд, податок не доходи нерезидентів не стягується.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити