• Посилання скопійовано

Продаж неприбутковою організацією нерухомого майна

Чи потрібно неприбутковій організації у разі продажу нерухомого майна сплатити податок на прибуток, ПДВ, ПДФО та військовий збір?

Податок на прибуток

Неприбуткові організації не є платниками податку на прибуток підприємств, якщо вони відповідають вимогам пп. 133.4 ПКУ.

При цьому доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (пп. 133.4.2 ПКУ).

Отже, неприбуткова організація, що утворена згідно із законом, що регулює її діяльність, та внесена до Реєстру неприбуткових підприємств, організацій, не сплачує податок на прибуток з доходів, отриманих нею в межах статутної діяльності від продажу основних засобів за умови:

  • що такі доходи (прибутки) використовуються такою неприбутковою організацією виключно для фінансування видатків на її утримання;
  • реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами;
  • та не здійснюється розподіл доходів (прибутків) серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

У разі недотримання неприбутковою організацією зазначених вимог, така організація підлягає виключенню з Реєстру з визначенням податкового зобов’язання з податку на прибуток (пп. 133.4.3 та пп. 133.4.4 ПКУ).

В даному випадку неприбуткова організація може продавати нерухоме майно, але прибуток від його продажу повинен направлятися на вищезазначені цілі.

 

ПДВ

У разі якщо неприбуткова організація здійснює операції на митній території України, що підлягають оподаткуванню ПДВ, загальний обсяг яких протягом останніх 12 календарних місяців перевищує 1 млн грн, то вона, повинна подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням Заяву і, відповідно, зареєструватися як платник ПДВ в обов’язковому порядку (пп. «а» пп. 185.1 ПКУ).

Отже, якщо сума операції з продажу нерухомості перевищить 1 мільйон гривень, організація зобов’язана стати платником ПДВ – подати заяву про реєстрацію платником ПДВ до 10 числа місяця наступного за місяцем перевищення 1 000 000 грн.

Якщо операція з продажу нерухомого майна не перевищить вказану межу, то дана операція не підпадатиме під оподаткування ПДВ.

 

ПДФО та військовий збір

Неприбуткова організація не є платником ПДФО та ВЗ при продажі нерухомого майна юрособам.

Якщо продаж нерухомості планується від НО-юридичної особи фізичній особі, слід зауважити, що у випадку різниці між оціночною вартістю та ціною договору, юридична особа буде  податковим агентом, який нараховує оподатковуваний дохід на користь платника податку, а також повинна утримувати ПДФО із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку 18% (пп. 168.1.1 ПКУ), а також військовий збір за ставкою 1,5%. Тож, якщо ціна договору буде менше ніж оціночна вартість, то різниця вважатиметься додатковим благом для фізичної особи – покупця і буде оподаткуватися ПДФО та ВЗ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Фізособа отримала дивіденди від КІК не в повному обсязі: як відобразити в декларації про доходи?
    Фізособа, контролююча особа іноземної компанії, у 2023 р. отримала дивіденди за 2023 р. не в повному обсязі. Остаточний розрахунок буде проведено у 2024 р. У 2023 р. ФО була резидентом України. Як показати суму доходу від дивідендів в декларації про майновий стан та доходи? В які строки фізособа має сплатити податок на доходи та військовий збір по такій декларації?
    22.04.202454
  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202451
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202439
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202448
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485