• Посилання скопійовано

Коригування за пп. 140.4.3 ПКУ при застосуванні методу участі в капіталі

Підприємство, частка якого в капіталі нерезидента (Азербайджан) складає більше 10%, використовує метод участі у капіталі. Для застосування податкової різниці за пп. 140.4.3 ПКУ на суму податку нерезидента (заповнення рядка 3.2.3.3 Додатка РІ до Декларації з прибутку), чи необхідне підтвердження від нерезидента щодо сплати податку в його країні?

Відповідно до пп. 140.4.3 ПКУ, фінрезультат до оподаткування зменшується на суму нарахованих доходів від участі в капіталі нерезидентів (у тому числі контрольованих іноземних компаній) та на суму нарахованих доходів у вигляді дивідендів, що підлягають виплаті на його користь від такого нерезидента, за умови, що доля участі в капіталі нерезидента становить щонайменше 10% протягом календарного року та такий нерезидент не входить до Переліку №1045 (крім держав (територій), з якими є чинні міжнародні договори України про уникнення подвійного оподаткування доходів).

Тобто якщо підприємство (інвестор) обліковує фінансові інвестиції за методом участі в капіталі, то на суму доходу, нарахованого в бухобліку за таким методом (Дт 141 Кт 72), зменшується фінрезультат до оподаткування.

Про особливості застосування методу участі в капіталі детальніше можна почитати за посиланнями, наведеними нижче.

Але зазначена податкова різниця застосовується, тільки якщо одночасно виконуються умови:

  1. доля участі підприємства резидента в капіталі нерезидента становить щонайменше 10% протягом календарного року;
  2. нерезидент не входить до Переліку № 1045 (крім держав (територій), з якими є чинні міжнародні договори України про уникнення подвійного оподаткування доходів).

В розглядуваній ситуації доля участі підприємства резидента більше 10%. Окрім того, Азербайджану немає в Переліку №1045.

Таким чином, в розглядуваній ситуації, на наш погляд, підприємство резидент застосовує податкову різницю за пп. 140.5.4 ПКУ, на суму доходу, відображеного у звітному податковому році проведенням: Дт 141 Кт 72.

Причому якогось додаткового підтвердження від нерезидента щодо сплати податку, нормами пп. 140.5.4 ПКУ не передбачено.

Звісно, що це коригування стосується тільки того підприємства платника податку на прибуток, яке застосовує податкові коригування.

 ***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Фізособа отримала дивіденди від КІК не в повному обсязі: як відобразити в декларації про доходи?
    Фізособа, контролююча особа іноземної компанії, у 2023 р. отримала дивіденди за 2023 р. не в повному обсязі. Остаточний розрахунок буде проведено у 2024 р. У 2023 р. ФО була резидентом України. Як показати суму доходу від дивідендів в декларації про майновий стан та доходи? В які строки фізособа має сплатити податок на доходи та військовий збір по такій декларації?
    22.04.202452
  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202450
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202439
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202447
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485