Відповідно до п. 152.9 ПКУ, з метою розділу III ПКУ базовим податковим (звітним) періодом є календарний квартал. Суми поворотної фінансової допомоги, які платник податку отримав у звітному податковому періоді, але які залишаються неповерненими на кінець такого звітного періоду, причому від осіб, які не є платниками податку на прибуток або сплачують цей податок за ставками, відмінними від звичайної (на 2013 рік встановлено ставку податку 19%), згідно з пп. 135.5.5 ПКУ включаються до іншого доходу. Як бачимо, ключовим у питанні оподаткування поворотної фіндопомоги є те,
від кого вона отримана та чи повернута на кінець звітного періоду. Під кінцем звітного періоду слід розуміти останній календарний день звітного кварталу.
Поворотна фіндопомога отримана від юрособи, але невідомо, на якій системі оподаткування такий позикодавець знаходиться. Та це й не має значення. Адже основним в оподаткуванні є те, що поворотну фіндопомогу повернули на кінець податкового (звітного) періоду. Тобто у податковому обліку позичальника операція отримання та повернення поворотної фінансової допомоги у межах одного податкового періоду не відображається.
Нагадаємо, що у податковому обліку позикодавця операція надання поворотної фіндопомоги та отримання назад позичених коштів не відображається жодним чином, причому не має значення, кому і на який термін кошти позичаються.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись