Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Облік податку на прибуток при щоквартальному нарахуванні

Підприємство нараховує та сплачує податок на прибуток щокварталу. Чи враховується податок на прибуток за попередній квартал у витратах при нарахуванні прибутку за поточний період?

Згідно з пп. 137.4 ПКУ податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік.

Податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду.

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МФСЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

У фінансовій звітності сума фінансового результату до оподаткування зазначається у рядку 2290 «Фінансовий результат до оподаткування» Звіту про фінансові результати.

При цьому, сума нарахованого податку на прибуток за звітний квартал на підставі декларації з податку на прибуток потрапить до рядка 2300 Звіту про фінансові результати. Сума нарахованого податку використовується для розрахунку суми чистого прибутку (різниця між рядком 2290 та рядком 2300).

Таким чином, хоча сума нарахованого податку на прибуток і відноситься до витрат підприємства (рахунок 98), однак її нарахування не призводить до зменшення фінансового результату до оподаткування (рядок 02 Декларації з податку на прибуток та рядок 2300 Звіту про фінансовий результат), оскільки у фінансовій звітності вона відображається вже після його визначення.

Своєю чергою, якщо за результатом півріччя фінансовий результат до оподаткування став меншим ніж у І кварталі, то нарахована сума податку на прибуток зменшується записом Дт 641 Кт 98 (виникає переплата з податку на прибуток).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть БЕЗКОШТОВНУ передплату, перейшовши за посиланням; на час карантину ми даруємо усім нашим читачам три місяці передплати на пакет «Мій асистент».

Читайте консультації та аналітику від редакції без обмежень і будьте здорові!

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Податок на прибуток , Облік

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі