Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Чи потрібно «малодохіднику» коригувати фінрезультат до оподаткування за пп. 140.5.4 ПКУ?

У новоствореного підприємства обсяг доходу за 2019 рік не перевищив 20 млн грн. Чи потрібно збільшувати фінрезультат до оподаткування у разі придбання товару від нерезидента, країна походження якого Гонконг (внесена до Переліку №1045)?

Згідно з пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МФСЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

При цьому, платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період (в даному випадку - 2019 рік) не перевищує двадцяти мільйонів гривень, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу ІІІ, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу.

Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років. В подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від’ємного значення об’єкту оподаткування минулих податкових (звітних) років).

Податкова різниця, якою передбачено коригування ФР до оподаткування при придбанні товарів/послуг у нерезидентів, країна резидентства яких зазначена у Переліку №1045, передбачена пп. 140.5.4 ПКУ, який, своєю чергою, знаходиться у ІІІ розділі ПКУ.

Таким чином, якщо за 2019 рік у новоствореного підприємства отриманий дохід не перевищив 20 млн грн і таке підприємство прийняло рішення про незастосування податкових різниь, то при здійсненні імпортної операції з нерезидентом, країна походження якого зазначена у Переліку №1045, збільшувати ФР до оподаткування не потрібно (зокрема, як і на всі інші податкові різниці, передбачені ІІІ Розділом ПКУ, крім від’ємного значення попереднього періоду). Оскільки таке підприємство податкові різниці не застосовує, то і підтверджувати ціну за правилом "витягнутої руки" у разі здійснення таких операцій не потрібно.

Зокрема, аналогічне роз’яснення податківців, ми наводили тут.

 

Прийняття рішення

Про прийняте рішення щодо незастосування податкових різниць, платник податку повинен зробити відповідну позначку у декларації з податку на прибуток у полі «Наявність рішення, а у полі «Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці» – номер та дата розпорядчого документа підприємства, на підставі якого прийнято таке рішення. Таким документом зазвичай є наказ керівника.

Більш детально про те, як підприємство повинно «повідомити» про прийняте рішення, ми писали тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Доходи , Нерезиденти , Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 3

Новини по темі

Консультації по темі