• Посилання скопійовано

Визначаємо дату видачі наказу про незастосування коригувань фінрезультату до оподаткування

Якою датою слід видавати наказ про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на різниці, визначені розділом ІІІ ПКУ?

Відмітку про незастосування різниць з податку на прибуток проставляють у полі декларації з податку на прибуток перед підписами уповноважених осіб:

Наявність рішення15

Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці

 Х

 Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці відповідно до підпункту 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 розділу III Податкового кодексу України, наказ № 123 від 12.01.2016 р.

У  графі «Наявність рішення» проставляється позначка «+» або інша, а у графі «Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці» зазначаються реквізити прийнятого рішення (тобто номер і дата наказу (чи розпорядження) по підприємству про незастосування різниць).

Аналогічно говорять і контролери у підкатегорії 102.23.02 «ЗІР» (питання «Як у податковій декларації з податку на прибуток підприємств платником податку зазначається рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на різниці, визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ):

- в основній частині декларації у полі «Наявність рішення» проставляється позначка;

- у полі «Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці» – номер та дата розпорядчого документа підприємства, на підставі якого прийнято таке рішення.

 Рішення приймається один раз – у першому році, в якому дохід не перевищує 20 млн грн. Після такого рішення не застосовують різниці до тих пір, поки дохід не перевищить 20 млн грн. Тож щороку приймати чи дублювати таке рішення не потрібно. 

Щодо дати наказу законодавчих директив немає, тож платник податку на прибуток самостійно визначає дату, якою буде видаватися такий наказ.

Якщо наказ керівника підприємства видається на початку року (наприклад, 2015 р.), за який буде визначатися обсяг доходу 20 млн грн (тобто ще не відомо, яка сума доходу буде отримана за цей рік), його можна скласти з таким формулюванням:

«З метою оподаткування прибутку за податкові періоди, які починаються з 01.01.2015 року або після цієї дати, наказую:

- за умови, якщо річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищуватиме двадцяти мільйонів гривень, відповідно до пп. 134.1.1 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, приймається рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу ІІІ Податкового кодексу України  від 2 грудня 2010 року № 2755-VI.

- такий порядок  застосовувати протягом безперервної сукупності років, в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу.»

Також можна видати такий наказ і після закінчення звітного року, але не пізніше фактичної дати подання декларації за такий рік.

Наприклад, якщо перший рік, за який підприємство не застосовує коригування фінрезультату, буде 2015 р., то в цьому разі наказ видається на початку 2016 р. і формулювання наказу може бути таким:

«У зв’язку з тим, що річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за 2015 р., становить 15136200 грн, що не перевищує двадцяти мільйонів гривень, наказую:

- відповідно до пп. 134.1.1 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI не застосовувати коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу ІІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI за 2015 рік.

- такий порядок  застосовувати протягом безперервної сукупності років, в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу.»

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Фізособа отримала дивіденди від КІК не в повному обсязі: як відобразити в декларації про доходи?
    Фізособа, контролююча особа іноземної компанії, у 2023 р. отримала дивіденди за 2023 р. не в повному обсязі. Остаточний розрахунок буде проведено у 2024 р. У 2023 р. ФО була резидентом України. Як показати суму доходу від дивідендів в декларації про майновий стан та доходи? В які строки фізособа має сплатити податок на доходи та військовий збір по такій декларації?
    22.04.202451
  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202450
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202439
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202447
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485