Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Неправильно визначили плату на землю за 2017 рік: виправлення в 2019 році

Юрособа через коригування плати за землю за 2017 рік зменшує свої зобов’язання, що зменшує і витрати. Юрособа вирішила коригувати витрати в декларації за звітний період (2019 р.), у якому відкориговано плату за землю. Як це відобразити у декларації з податку на прибуток? Чи є якась відповідальність? Як визначити період сплатити пені (рядок 29 додатку ВП)?

Бухоблік

Згідно з п. 4 П(С)БО 6, виправлення помилок, допущених при складанні фінзвітів у попередніх роках, здійснюється шляхом коригування сальдо нерозподіленого прибутку на початок звітного року, якщо такі помилки впливають на величину нерозподіленого прибутку (непокритого збитку).

Тож відобразити таку суму можна і першого січня 2019 року, однак не за рахунок поточних витрат, а за рахунок зменшення сальдо нерозподіленого прибутку (або збільшення сальдо за непокритому збитку).

На 1 січня звітного року (зокрема, в даному випадку - це буде 2019 рік) підприємство складає бухгалтерську довідку із коригуванням показника на рахунку 44 та відповідного рахунку, показники якого призвели до необхідності коригування.

 

Декларація з податку на прибуток

Підприємство, яке виявило помилки у раніше поданій декларації за 2017 рік, зобов’язане їх виправити, як того вимагають норми ст. 50 ПКУ. Зробити це можна двома способами:

1) Шляхом подання уточнюючої декларації за 2017 рік;

Уточнююча декларація подається тоді, коли фактично було виявлено помилку – тобто у будь-який момент незалежно від термінів подання звітності за період, у якому було виявлено помилку.

2) У декларації за податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені (у даному випадку - це буде декларація за 2019 рік). Про заповнення додатку ВП та необхідність подання додатків, ми писали тут.

 

Штраф та пеня

Розмір штрафу залежить від того, яким чином здійснюється внесення змін до податкової звітності:

  • у разі виправлення помилок шляхом уточнюючого розрахунку штраф складає 3% від суми недоплати. Зверніть увагу, що сума штрафу при цьому сплачується до подання такого уточнюючого розрахунку;
  • якщо виправлення помилки відбувається у декларації за звітний період шляхом заповнення додатку ВП, штраф складає 5% від суми недоплати із відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.

Тобто уточнення показників за 2017 рік (згідно з якими відбувається зменшення показників до оподаткування) не призведе до штрафних наслідків. Адже у зв’язку із виправленням помилки не виникає недоплати з податку на прибуток, навпаки – переплата.

Що стосується пені, то відповідно до пп. 14.1.162 ПКУ, пеня — це сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки. Оскільки внаслідок коригувань навпаки виникає переплата з податку на прибуток, тож й пені немає.

 

Фінансова звітність

Оскільки фінзвітність, що складається та подається відповідно до п. 46.2 ПКУ платниками податку на прибуток є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств та її невід’ємною частиною, то при подані уточнюючої декларації необхідно подати виправлену фінзвітність. При цьому у примітках до такої фінзвітності необхідно зазначити причини, що призвели до змін.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Витрати , Звітність , Коригування , Плата за землю , Податок на прибуток , Земля , Декларація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі