Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Безоплатно передано взірці продукції іноземним покупцям: чи збільшувати фінрезультат до оподаткування?

Чи збільшувати фінансовий результат до оподаткування в додатку РІ на суму безкоштовно переданих взірців продукції іноземним покупцям?

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

У разі, якщо операцію з безоплатного передання взірців продукції іноземним покупцям не визнано та не відображено в обліку як витрати на рекламу у складі витрат на збут (п. 19 П(С)БО 16), то необхідно збільшити фінрезультат податкового (звітного) періоду, але за певних умов.

Нормами пп. 140.5.10 ПКУ передбачено збільшення фінансового результату податкового (звітного) періоду на суму перерахованої безповоротної фінансової допомоги (безоплатно наданих товарів, робіт, послуг) особам:

  • що не є платниками податку (крім фізичних осіб);
  • платникам податку, які оподатковуються за ставкою 0% відповідно до п. 44 підрозділу 4 розд. XX ПКУ, крім безповоротної фінансової допомоги (безоплатно наданих товарів, робіт, послуг), перерахованої неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг, для яких застосовується положення пп. 140.5.9 ПКУ.

Про оподаткування операцій з безоплатної передачі товарно-матеріальних цінностей ДФС в ІПК від 05.11.2018 р. №4700/6/99-99-15-03-02-15/ІПК повідомляє таке.

У разі, якщо ТМЦ безоплатно надаються особам, зазначеним в пп. 140.5.10 ПКУ, то фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму вартості таких безоплатно наданих товарів та відображається у рядку 3.1.10 додатка РІ до рядка 03 РІ Декларації з податку на прибуток.

 

ПДВ за операціями з безоплатного постачання товарів

Згідно з п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування є, зокрема, операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ, включаючи операції з безоплатної передачі.

Відповідно до п. 188.1 ПКУ база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів.

При цьому база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів не може бути нижче звичайних цін.

Пунктом 15 Порядку №1307 визначено, зокрема, що у разі постачання товарів, база оподаткування яких, визначена відповідно до ст. 188 та 189 ПКУ, перевищує фактичну ціну постачання таких товарів/послуг, постачальник (продавець) складає дві податкові накладні: одну на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, а іншу - на суму, розраховану виходячи з перевищення звичайної ціни над фактичною ціною, або може скласти не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням сум ПДВ, розрахованих виходячи з перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначених окремо за кожною операцією з постачання товарів/послуг.

Отже, операції з безоплатного постачання товарів є оподатковуваними операціями, база оподаткування за якими визначається відповідно до ст. 188 ПКУ. За такими операціями платник податку зобов'язаний скласти дві податкові накладні за вищезазначеними правилами.

***

Читайте також: Безоплатна роздача в рекламних цілях: що в обліку? 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
ПДВ , Податок на прибуток , Декларація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі