• Посилання скопійовано

РК заблоковано та розблоковано: у якому періоді включати їх у звітність?

У грудні 2017 р. при реєстрації клієнтами в ЄРПН РК за 30.11.2017 р. були заблоковані (на зменшення ПЗ/ПК). У березні після подання скарги в кабінеті платника податків з’явилась інформація, що за розглядом скарги РК зареєстровані. У якому періоді відображати їх у декларації, якщо у запиті з ЄРПН видно, що зареєстровані вони 13-14 грудня 2017 р.?

Відповідно до п. 192.1 ПКУ розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.

Оскільки відбувається зменшення суми податкових зобов'язань постачальника та податкового кредиту покупця, то таке коригування здійснюється на користь постачальника.

Відповідно до пп. 192.1.1 ПКУ якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:

а) постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;

б) отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду у разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв'язку з отриманням таких товарів/послуг.

Постачальник має право зменшити суму податкових зобов’язань лише після реєстрації в ЄРПН РК до ПН. Отже, у даному випадку постачальник може включити ці РК у декларацію з ПДВ двома способами:

У обох випадках РК будуть включені до декларації після їх реєстрації в ЄРПН. Але звертаємо увагу на те, що подання уточнюючого розрахунку  спричиняє переривання строку давності у 1095 днів з дня закінчення строку подання декларації з ПДВ за грудень 2017 р. Відповідно до п. 102.1 ПКУ у разі подання платником ПДВ уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов'язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»