• Посилання скопійовано

Чи мають співпадати коди послуг у ПН у випадку їх надання субпідрядником генпідряднику?

Підприємство займається монтажними роботами з теплоізоляції. У графі «Номенклатура» ПН підприємство вказує монтаж теплоізоляції циклонів конвеєра ТЗ 301-22 (код послуги 43.29.11). Що має зазначити субпідрядник у податковій накладній: аналогічне найменування робіт чи «роботи з монтажу теплоізоляції» (код послуги 43.29.11)?

Одним з обов'язкових реквізитів, що зазначається в окремому рядку податкових накладних, є код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг ДК 016:2010 (далі – ДКПП), затвердженим наказом Держспоживстандарту від 11.10.2010 р. №457. При цьому платники ПДВ мають право зазначати код послуги згідно з ДКПП неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду (пп. «і» п. 201.1 ПКУ).

ДФС у листі 16.06.2017 р. №15731/7/99-99-15-03-02-17 повідомила, що для визначення кодів послуг використовується ДКПП з урахуванням внесених до нього змін і доповнень. Цей класифікатор використовується лише для визначення кодів послуг. Коди видів продукції з ДКПП для визначення кодів товарів не використовуються. 

З питання визначення кодів послуг згідно з ДКПП платники податків мають можливість звернутися до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Вказаний лист адресовано Головним управлінням ДФС в областях, м. Києві, Офісу великих платників податків ДФС, яким доручено довести цей лист до відома платників податку і підпорядкованих підрозділів та забезпечити його врахування в роботі.

Також зазначимо, що помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді (абз. 11 п. 201.10 ПКУ). Відповідно вони є підставою для віднесення покупцем сум ПДВ до податкового кредиту.

Однак, починаючи з 16.03.2017 р., складена податкова накладна, що містить помилки у коді послуги згідно з ДКПП (у т. ч. в якій код не зазначено), не може бути підставою для віднесення зазначених у ній сум ПДВ до податкового кредиту. Оскільки це не дає змоги ідентифікувати здійснену операцію (послугу, що надається) (ІПК ДФС від 17.05.2017 р. № 220/6/99-99-15-03-02-15/ІПК).

У ДКПП під кодом 43.29.11 зазначені роботи ізоляційні, що належать до підрозділу 43.29 роботи будівельно-монтажні, інші, розділу 43 роботи будівельні.

Виходячи з викладеного та з метою уникнення помилок при складанні податкової накладної, генпідряднику та субпідряднику слід зазначати:

  • у графі 2 «Номенклатура товарів/послуг продавця» – назву послуги за ДКПП, а саме роботи ізоляційні (або роботи будівельно-монтажні, інші);
  • у графі 3.3 «Код послуги згідно з ДКПП» – код цієї послуги 43.29.11 (або 43.29 відповідно).

Детальні описи робіт, що є предметом договору підряду (наводяться у питанні), генпідрядник та субпідрядник мають зазначати в актах виконаних монтажних робіт. Не буде зайвим також вказати коди та назви цих робіт згідно з ДКПП. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відступлення права вимоги: що з ПДВ?
    Підприємство 1 передплатило за послуги підприємству 2 (ПН зареєстрована, але послуги не отримані). Підприємство 1 винне також підприємству 3 компенсацію за відновлення об’єкта оренди. Укладено тристоронню угоду про відступлення права вимоги, за якою підприємство 1 повернуло оплату підприємству 3 в рахунок компенсації. Причому підприємство 1 зникло. Що з ПДВ у підприємств 1 та 3?
    18.03.2024184
  • Експорт послуг комп’ютерного програмування: що з ПДВ?
    ФОП на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту послуги комп’ютерного програмування. Чи оподатковується така операція ПДВ? Якщо так, то як виправити помилку, якщо ПДВ не нараховувалося?
    13.03.202432
  • Чи нараховувати компенсуюче ПДВ при експорті права на користування комп’ютерною програмою?
    ТОВ - платник ПДВ розробляє програмне забезпечення, обліковуючи витрати (зарплата, амортизація комп’ютерів, послуги сторонніх організацій) на субрахунку 154. Після створення ПЗ обліковуватиметься на субрахунку 125. ТОВ надаватиме нерезиденту невиключне право на користування ПЗ (необ’єктні послуги щодо ПДВ). Чи нараховувати ПДВ за пп. 198.5 і пп. 199.1 ПКУ?
    12.03.202424
  • Чи складати ПН на помилковий платіж та РК на його повернення?
    На рахунок юрособи-платника ПДВ 05.02.2024 р. надийшли кошти у сумі 250 тис. грн від колишнього покупця ФОП - неплатника ПДВ, з яким розірвано відносини. ФОП у призначенні платежу помилково вказав "Оплата за товар". ФОП-покупець надав листа про помилку з проханням повернути кошти. Кошти повернули 04.03.2024 р. Які строки встановлені для повернення помилкових коштів, та якщо між контрагентами немає договірних відносин (або договір уже розірвано), чи нараховують ПЗ з ПДВ?
    11.03.20241 9171
  • Чи звільняється від оподаткування ПДВ операція з продажу дистриб’ютором товару дилеру в рамках проєкту МТД?
    Організація ESP – єдиний дистриб’ютор товарів і має дилерів. Дилер отримує кошти, які звільнені від ПДВ у рамках міжнародно-технічних договорів. Організація ESP буде продавати дилеру свій товар. Чи є ця операція звільнена від ПДВ?
    27.02.202433