Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Чи мають співпадати коди послуг у ПН у випадку їх надання субпідрядником генпідряднику?

Підприємство займається монтажними роботами з теплоізоляції. У графі «Номенклатура» ПН підприємство вказує монтаж теплоізоляції циклонів конвеєра ТЗ 301-22 (код послуги 43.29.11). Що має зазначити субпідрядник у податковій накладній: аналогічне найменування робіт чи «роботи з монтажу теплоізоляції» (код послуги 43.29.11)?

Одним з обов'язкових реквізитів, що зазначається в окремому рядку податкових накладних, є код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг ДК 016:2010 (далі – ДКПП), затвердженим наказом Держспоживстандарту від 11.10.2010 р. №457. При цьому платники ПДВ мають право зазначати код послуги згідно з ДКПП неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду (пп. «і» п. 201.1 ПКУ).

ДФС у листі 16.06.2017 р. №15731/7/99-99-15-03-02-17 повідомила, що для визначення кодів послуг використовується ДКПП з урахуванням внесених до нього змін і доповнень. Цей класифікатор використовується лише для визначення кодів послуг. Коди видів продукції з ДКПП для визначення кодів товарів не використовуються. 

З питання визначення кодів послуг згідно з ДКПП платники податків мають можливість звернутися до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Вказаний лист адресовано Головним управлінням ДФС в областях, м. Києві, Офісу великих платників податків ДФС, яким доручено довести цей лист до відома платників податку і підпорядкованих підрозділів та забезпечити його врахування в роботі.

Також зазначимо, що помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді (абз. 11 п. 201.10 ПКУ). Відповідно вони є підставою для віднесення покупцем сум ПДВ до податкового кредиту.

Однак, починаючи з 16.03.2017 р., складена податкова накладна, що містить помилки у коді послуги згідно з ДКПП (у т. ч. в якій код не зазначено), не може бути підставою для віднесення зазначених у ній сум ПДВ до податкового кредиту. Оскільки це не дає змоги ідентифікувати здійснену операцію (послугу, що надається) (ІПК ДФС від 17.05.2017 р. № 220/6/99-99-15-03-02-15/ІПК).

У ДКПП під кодом 43.29.11 зазначені роботи ізоляційні, що належать до підрозділу 43.29 роботи будівельно-монтажні, інші, розділу 43 роботи будівельні.

Виходячи з викладеного та з метою уникнення помилок при складанні податкової накладної, генпідряднику та субпідряднику слід зазначати:

  • у графі 2 «Номенклатура товарів/послуг продавця» – назву послуги за ДКПП, а саме роботи ізоляційні (або роботи будівельно-монтажні, інші);
  • у графі 3.3 «Код послуги згідно з ДКПП» – код цієї послуги 43.29.11 (або 43.29 відповідно).

Детальні описи робіт, що є предметом договору підряду (наводяться у питанні), генпідрядник та субпідрядник мають зазначати в актах виконаних монтажних робіт. Не буде зайвим також вказати коди та назви цих робіт згідно з ДКПП. 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Послуги

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі