• Посилання скопійовано

Чи потрібно розблоковувати помилкову податкову накладну?

У 2017 р. підприємство подало на реєстрацію помилкову податкову накладну, реєстрація якої була призупинена. Помилкові ПЗ відображені за відповідний місяць. Чи потрібно розблоковувати таку ПН? Чи потрібно було відображати ПЗ за такою накладною у декларації з ПДВ?

Чи потрібно розблоковувати податкову накладну

Згідно з старою редакцією ПКУ (до 07.12.2017 р.), у п. 201.16 ПКУ зазначено, що при призупиненні реєстрації ПН, платник податків повинен подати Вичерпний перелік (первинні документи підтверджуючі реальність операції),  для її розблокування.  Однак, оскільки така податкова накладна була складена помилково, то відповідно відсутні первинні документи, що підтверджують її реальність. Тому розблоковувати помилкову податкову накладну, на нашу думку, не потрібно.

Окрім цього, зверніть увагу, що у 2018 році, з ПКУ усунуто алгоритм розблокування податкової накладної, відповідно підприємство, у зв’язку із змінами до ПКУ, фактично не може подати документи для розблокування податкової накладної. РК до заблокованої податкової накладної складати не потрібно, адже РК може бути зареєстровано лише до зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної, а у даному випадку податкова накладна зареєстрована не була.

 

Штрафи

Відповідальність за п. 120-1.1 ПКУ встановлена за порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ, для реєстрації податкової накладної. А оскільки така податкова накладна є помилковою і об’єкт оподаткування ПДВ не виникав, відповідно така податкова накладна не підлягає реєстрації, а отже, відповідальність за її нереєстрацію застосовуватись не буде.

 

Відображення у декларації

Згідно з роз’ясненням податківців, у декларації з ПДВ платником податку зазначаються дані, вказані у складеній на підставі первинних документів податковій накладній. Тому обсяги постачання товарів/послуг та суми ПДВ, вказані в помилкових ПН і РК, не підлягають відображенню у декларації з ПДВ.

А отже,  платник податків повинен подати уточнюючу декларацію з ПДВ за період у якому було відображено помилкові ПЗ і зазначити правильні показники.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20243
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202425
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 726
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432