• Посилання скопійовано

Чи потрібно розблоковувати помилкову податкову накладну?

У 2017 р. підприємство подало на реєстрацію помилкову податкову накладну, реєстрація якої була призупинена. Помилкові ПЗ відображені за відповідний місяць. Чи потрібно розблоковувати таку ПН? Чи потрібно було відображати ПЗ за такою накладною у декларації з ПДВ?

Чи потрібно розблоковувати податкову накладну

Згідно з старою редакцією ПКУ (до 07.12.2017 р.), у п. 201.16 ПКУ зазначено, що при призупиненні реєстрації ПН, платник податків повинен подати Вичерпний перелік (первинні документи підтверджуючі реальність операції),  для її розблокування.  Однак, оскільки така податкова накладна була складена помилково, то відповідно відсутні первинні документи, що підтверджують її реальність. Тому розблоковувати помилкову податкову накладну, на нашу думку, не потрібно.

Окрім цього, зверніть увагу, що у 2018 році, з ПКУ усунуто алгоритм розблокування податкової накладної, відповідно підприємство, у зв’язку із змінами до ПКУ, фактично не може подати документи для розблокування податкової накладної. РК до заблокованої податкової накладної складати не потрібно, адже РК може бути зареєстровано лише до зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної, а у даному випадку податкова накладна зареєстрована не була.

 

Штрафи

Відповідальність за п. 120-1.1 ПКУ встановлена за порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ, для реєстрації податкової накладної. А оскільки така податкова накладна є помилковою і об’єкт оподаткування ПДВ не виникав, відповідно така податкова накладна не підлягає реєстрації, а отже, відповідальність за її нереєстрацію застосовуватись не буде.

 

Відображення у декларації

Згідно з роз’ясненням податківців, у декларації з ПДВ платником податку зазначаються дані, вказані у складеній на підставі первинних документів податковій накладній. Тому обсяги постачання товарів/послуг та суми ПДВ, вказані в помилкових ПН і РК, не підлягають відображенню у декларації з ПДВ.

А отже,  платник податків повинен подати уточнюючу декларацію з ПДВ за період у якому було відображено помилкові ПЗ і зазначити правильні показники.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»