• Посилання скопійовано

Неправильна ставка ПДВ у податковій накладній: складаємо розрахунок коригування

Юрособа продає неплатнику-фізособі електромобіль, придбаний з пільгою. Проте у податковій накладній не зазначено "без ПДВ", а просто ставка ПДВ - 0%. Як правильно скласти розрахунок коригування до податкової накладної?

У випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, відповідно до п. 192.1 ПКУ складається розрахунок коригування до податкової накладної.

Якщо підприємством при здійсненні операцій з постачання товарів, які звільнені від оподаткування,  було складено податкову накладну на операції з постачання товарів за нульовою ставкою, то необхідно "змінусувати" зазначений обсяг за ставкою 0%, а саме:

  • до такої податкової накладної складається розрахунок коригування, у якому в полі "Дата складання" вказується дата, на яку було виявлено помилку;
  • у табличній частині такого розрахунку коригування зі знаком "-" вказується обсяг операцій з постачання товарів, які зазначені як 0%;
  • складається нова податкова накладна, де зазначається "без ПДВ". Датою складання податкової накладної вказується дата виникнення податкових зобов’язань. Така податкова накладна підлягає обов’язковій реєстрації в ЄРПН у строки, встановлені п. 201.10 ПКУ.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»