• Посилання скопійовано

Яку номенклатуру в податковій накладній зазначити при наданні послуг із застосування матеріалів

Постачальник надав послуги з ремонту авто із використанням запасних частин (надав акт виконаних послуг і специфікацію до нього). Яку номенклатуру слід зазначити у податковій накладній? Чи потрібно зазначати окремо послугу з ремонту та використані матеріали?

Номенклатура товарів/послуг продавця, одиниця виміру товару/послуги, кількість, ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ в податковій накладній повинна відповідати тій, що зазначена в первинних документах (актах, видаткових накладних, договорах).

Отже, у даному випадку, саме умови договору визначають номенклатуру, що зазначається в податковій накладній. У даному випадку, укладається договір підряду, який регулюється главою 61 ЦКУ. Відповідно до ст. 839 ЦКУ підрядник зобов'язаний виконати роботу, визначену договором підряду, із свого матеріалу й своїми засобами, якщо інше не встановлено договором. Отже, можливі такі варіанти:

  • постачальник за договором підряду виконує роботи з ремонту автомобіля. Запасні частини та матеріали при цьому включені у вартість таких робіт. Тож в номенклатурі податкової накладної зазначається лише номенклатура виконаних робіт (згідно з актом виконаних робіт);
  • постачальник, за укладеним договором, постачає замовнику матеріали та паралельно виконує роботи з ремонту. При цьому, окремо оплачується вартість матеріалів та ремонту й, відповідно, складаються окремі документи на такі операції (видаткова накладна та акт виконаних робіт). У такому випадку в податковій накладній необхідно зазначити повністю номенклатуру поставлених матеріалів та виконаних робіт (згідно з видатковою накладною та актом).

Як зазначають податківці, помилки, що заважають ідентифікувати госпоперацію, не дають права покупцю на податковий кредит. Однак, чітких критеріїв, що відноситься до помилок, а що заважає ідентифікувати операцію, немає. Але зважаючи на те, що номенклатура товару, як обов’язковий реквізит ПН, напряму пов’язана з визначенням характеру госпоперації, можна зробити висновок, що такі помилки будуть розцінені податківцями як такі, що заважають здійсненню ідентифікації. Детальніше про це ми писали у нашій аналітиці>>

Зважаючи на те, що постачальник надав акт виконаних робіт на повну вартість виконаних робіт та запчастин, то в номенклатурі податкової накладної зазначається лише найменування робіт без зазначення використаних таким постачальником матеріалів, при цьому таке найменування має відповідати найменуванню, що вказане в акті.  Специфікація виконаних робіт та використаних при цьому запчастин  має виключно довідковий характер.

Якщо постачальник включає в податкову накладну окремо вартість робіт та окремо – запчастин, то він повинен оформити акт виконаних робіт на їх вартість та видаткову накладну – на вартість запчастин. При цьому у договорі на ремонт автомобіля повинно бути прописано саме такий порядок відшкодування вартості робіт та матеріалів постачальника.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»