• Посилання скопійовано

Яку номенклатуру в податковій накладній зазначити при наданні послуг із застосування матеріалів

Постачальник надав послуги з ремонту авто із використанням запасних частин (надав акт виконаних послуг і специфікацію до нього). Яку номенклатуру слід зазначити у податковій накладній? Чи потрібно зазначати окремо послугу з ремонту та використані матеріали?

Номенклатура товарів/послуг продавця, одиниця виміру товару/послуги, кількість, ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ в податковій накладній повинна відповідати тій, що зазначена в первинних документах (актах, видаткових накладних, договорах).

Отже, у даному випадку, саме умови договору визначають номенклатуру, що зазначається в податковій накладній. У даному випадку, укладається договір підряду, який регулюється главою 61 ЦКУ. Відповідно до ст. 839 ЦКУ підрядник зобов'язаний виконати роботу, визначену договором підряду, із свого матеріалу й своїми засобами, якщо інше не встановлено договором. Отже, можливі такі варіанти:

  • постачальник за договором підряду виконує роботи з ремонту автомобіля. Запасні частини та матеріали при цьому включені у вартість таких робіт. Тож в номенклатурі податкової накладної зазначається лише номенклатура виконаних робіт (згідно з актом виконаних робіт);
  • постачальник, за укладеним договором, постачає замовнику матеріали та паралельно виконує роботи з ремонту. При цьому, окремо оплачується вартість матеріалів та ремонту й, відповідно, складаються окремі документи на такі операції (видаткова накладна та акт виконаних робіт). У такому випадку в податковій накладній необхідно зазначити повністю номенклатуру поставлених матеріалів та виконаних робіт (згідно з видатковою накладною та актом).

Як зазначають податківці, помилки, що заважають ідентифікувати госпоперацію, не дають права покупцю на податковий кредит. Однак, чітких критеріїв, що відноситься до помилок, а що заважає ідентифікувати операцію, немає. Але зважаючи на те, що номенклатура товару, як обов’язковий реквізит ПН, напряму пов’язана з визначенням характеру госпоперації, можна зробити висновок, що такі помилки будуть розцінені податківцями як такі, що заважають здійсненню ідентифікації. Детальніше про це ми писали у нашій аналітиці>>

Зважаючи на те, що постачальник надав акт виконаних робіт на повну вартість виконаних робіт та запчастин, то в номенклатурі податкової накладної зазначається лише найменування робіт без зазначення використаних таким постачальником матеріалів, при цьому таке найменування має відповідати найменуванню, що вказане в акті.  Специфікація виконаних робіт та використаних при цьому запчастин  має виключно довідковий характер.

Якщо постачальник включає в податкову накладну окремо вартість робіт та окремо – запчастин, то він повинен оформити акт виконаних робіт на їх вартість та видаткову накладну – на вартість запчастин. При цьому у договорі на ремонт автомобіля повинно бути прописано саме такий порядок відшкодування вартості робіт та матеріалів постачальника.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    28.03.2024231
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202434
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.202463
  • Експорт послуг лабораторних досліджень: що з ПДВ?
    Підприємство, резидент України, платник ПДВ, надало послуги лабораторних досліджень продукції (перевиставило компенсацію витрат досліджень, що здійснювала незалежна лабораторія – резидент України на території України) нерезиденту. Чи потрібно нараховувати ПДВ?
    22.03.202432
  • Які послуги резидентів Дія. Сіті звільняються від ПДВ?
    Чи оподатковуються ПДВ операції з розробки програмного забезпечення та доступу до інформаційного продукту – додатку для оплати штрафів – через інтернет для резидентів Дія. Сіті? Чи поширюється на ці послуги пп. 197.1.33 ПКУ?
    22.03.202427