• Посилання скопійовано

Як виправити помилку в коді товару УКТ ЗЕД

При реєстрації податкової накладної допущено помилку в коді товару УКТ ЗЕД. Як виправити таку помилку? Чи має право покупець на податковий кредит з ПДВ?

Порядком №1307 чітко не передбачено алкгоритм складання РК для виправлення помилки в такому реквізиті як код УКТ ЗЕД. Однак, податківці роз’яснювали, що зміна коду УКТ ЗЕД фактично є зміною номенклатури. Тому виправляється така помилка аналогічно, як і помилка в номенклатурі. 

Виправляється так помилка шляхом складання розрахунку коригування, де у графі 7 «Зміна кількості, обсягу» вказується в одному рядку - неправильна номенклатура зі знаком «-» а другому рядку -  правильна номенклатура зі знаком «+».

Причина коригування: «виправлення помилки в УКТ ЗЕД». Реєструє такий розрахунок коригування постачальник,  оскільки він не передбачає змін в сумі ПЗ з ПДВ.

При цьому, зважайте на наступне:

  • у графі 1 рядка РК, яким сторнується товарна позиція, вказати порядковий номер рядка ПН, за яким була зазначена дана товарна позиція в ПН, що коригується;
  • у графі 1 рядка РК яким вводиться товарна позиція, зазначається новий черговий порядковий номер рядка ПН, який не зазначався раніше в ПН, що коригується.

 

Доля податкового кредиту

ДФСУ у листі від 22.02.2017 р. №3653/6/99-99-15-03-02-15 наголошує, що податкова накладна, яка містить помилки у коді товару згідно з УКТ ЗЕД, не дає змоги ідентифікувати здійснену операцію. А отже, вона не може бути підставою для віднесення сум ПДВ, зазначених у ній, до податкового кредиту (про це ми писали тут). Докладно про наслідки такої помилки у нашій аналітиці>>

Покупець отримує право на податковий кредит у тому періоді, коли постачальник випише розрахунок коригування (у разі його своєчасної реєстрації) або коли постачальник зареєструє розрахунок коригування (у разі його несвоєчасної реєстрації). 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»