Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Визначаємо дату відображення податкового кредиту у декларації з ПДВ

22.12.2017 р. постачальник зареєстрував податкову накладну від 26.11.2017 р. Чи не буде помилкою включити цю податкову накладну до складу податкового кредиту у декларації з ПДВ за грудень 2017 року? Чи треба подавати уточнюючу декларацію за 2017 рік?

Згідно з п. 198.6 ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними/розрахунками коригування. Податкові накладні, отримані з ЄРПН, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту.

Суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені у ПН/РК, зареєстрованих у ЄРПН з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, у якому зареєстровано ПН/РК у ЄРПН, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення ПН/РК, у тому числі для платників ПДВ, які застосовують касовий метод (або 1095 днів через подання уточнюючої декларації).

Отже, суми ПДВ відображені у належним чином складених та вчасно зареєстрованих у ЄРПН ПН/РК, які не було включено до складу податкового кредиту у податковому періоді їх складання та з дати складання яких не минуло 365 днів, можуть бути включені до складу податкового кредиту у наступних звітних (податкових) періодах до закінчення 365 календарних днів з дати їх складання шляхом відображення сум податку у розділі ІІ "Податковий кредит" податкової декларації з ПДВ.

У даному випадку податкові накладні, складені у період з 16 по 30 листопада 2017 р., потрібно було зареєструвати не пізніше 15 грудня 2017 р. – п. 201.10 ПКУ. Податкова накладна від 26.11.2017 р. була зареєстрована з порушенням строку – 22.12.2017 р, а отже, її можна включити до податкового кредиту лише у грудні 2017 р. або у наступних періодах до закінчення 365 календарних днів з дати її складання шляхом відображення суми ПДВ у розділі ІІ "Податковий кредит" податкової декларації з ПДВ.

Уточнюючий розрахунок за листопад 2017 р. подавати не можна, це буде помилкою – оскільки у листопаді 2017 р. ще не було права на податковий кредит за цією податковою накладною внаслідок її несвоєчасної реєстрації.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Декларація , Податковий кредит

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі