• Посилання скопійовано

Як зареєструвати розрахунок коригування до заблокованої податкової накладної

Підприємство отримало від покупця передоплату. Податкову накладну, виписану на дату передоплати, заблокували. Передоплату повернули. Чи може покупець зареєструвати РК до такої ПН? Чи будуть штрафи за порушення терміну реєстрації РК у покупця?

Згідно з вимогами п. 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема наявності у Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується.

А оскільки податкову накладну зареєстровано не було, то розрахунок коригування до неї не може бути складено до розблокування реєстрації такої податкової накладної.

Рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН приймається та надсилається платнику податку протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів.

При цьому ПКУ не передбачено умов продовження строків реєстрації розрахунків коригування до податкових накладних, які було заблоковано. Призупинення строків передбачено виключно для документів, які були заблоковані.

Позиція податківців щодо цього також не на користь покупця. З листа від 23.08.2016 р. №18356/6/99-95-42-01-15 можна зробити висновок, що штрафи застосовують не залежно від того, з яких причин не була зареєстрована податкова накладна/розрахунок коригування.

Однак, вважаємо, що у випадку винесення до покупця рішення ДФСУ про застосування штрафів за несвоєчасну реєстрацію розрахунку коригування, кокупцю можна  подати оскарження до суду, адже фактично він не мав можливості здійснити таку реєстрацію до моменту розблокування податкової накладної.

Варто звернути увагу на п. 109.1 ПКУ, у якому зазначено, що податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених ПКУ та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Визначення терміну "бездіяльність" наведене у п. 3 Наказу Мінфіну №707, це певна форма поведінки особи, яка полягає у невиконанні нею дій, які вона повинна була і могла вчинити відповідно до покладених на неї посадових обов'язків згідно із законодавством України.

А оскільки покупець не міг вчинити дій, що вимагає від нього ПКУ, то даний пункт ПКУ може стати на захист прав такого покупця.

Зверніть увагу: неможливість зареєструвати розрахунок коригування до податкової накладної на зменшення не знімає з покупця обов’язку зменшити свій податковий кредит. А от податкові зобов’язання продавець має право зменшити лише після реєстрації такого розрахунку коригування.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    28.03.2024231
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202434
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.202460
  • Експорт послуг лабораторних досліджень: що з ПДВ?
    Підприємство, резидент України, платник ПДВ, надало послуги лабораторних досліджень продукції (перевиставило компенсацію витрат досліджень, що здійснювала незалежна лабораторія – резидент України на території України) нерезиденту. Чи потрібно нараховувати ПДВ?
    22.03.202431
  • Які послуги резидентів Дія. Сіті звільняються від ПДВ?
    Чи оподатковуються ПДВ операції з розробки програмного забезпечення та доступу до інформаційного продукту – додатку для оплати штрафів – через інтернет для резидентів Дія. Сіті? Чи поширюється на ці послуги пп. 197.1.33 ПКУ?
    22.03.202427