Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Ввезення товарів для ремонту: які податкові наслідки?

Підприємство, платник ПДВ та податку на прибуток з доходом до 20 млн грн, виробляє та експортує товар юрособам-нерезидентам. На товар розповсюджується гарантія. До закінчення гарантійного строку товар повертається для ремонту та модернізації. Які податкові наслідки господарської операції?

Ввезення-вивезення товарів у зв'язку з ремонтом з точки зору митних платежів є ввезенням в режимі переробки та реекспорт. А тепер про це детальніше.

Товар, що експортується та ввозиться для ремонту вважається іноземним. Після ввезення  підприємство може розмістити його в митний  режим "Переробка на митній території" (ст. 150 МКУ). Цей режим призведе до відсутності ПДВ на ввезення (повне умовне звільнення (п.206.12 ПКУ)) та ввізного мита (ст.148, ст. 284  МКУ).

Відремонтований товар під час вивезення розміщують в режимі реекспорту (ст.147, ст.160 МКУ) без вивізного мита та ПДВ (п. 206.5 ПКУ).

Зауважимо також, що ввезення на митну територію України, а також вивезення за межі митної території  України, незалежно від обраного митного  режиму товарів, митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, не є об'єктом оподаткування ПДВ та митом (пп.196.1.16 ПКУ та ст.277 МКУ).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Експорт , ПДВ , Податок на прибуток , Ремонт , Мито

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі