• Посилання скопійовано

Ввезення товарів для ремонту: які податкові наслідки?

Підприємство, платник ПДВ та податку на прибуток з доходом до 20 млн грн, виробляє та експортує товар юрособам-нерезидентам. На товар розповсюджується гарантія. До закінчення гарантійного строку товар повертається для ремонту та модернізації. Які податкові наслідки господарської операції?

Ввезення-вивезення товарів у зв'язку з ремонтом з точки зору митних платежів є ввезенням в режимі переробки та реекспорт. А тепер про це детальніше.

Товар, що експортується та ввозиться для ремонту вважається іноземним. Після ввезення  підприємство може розмістити його в митний  режим "Переробка на митній території" (ст. 150 МКУ). Цей режим призведе до відсутності ПДВ на ввезення (повне умовне звільнення (п.206.12 ПКУ)) та ввізного мита (ст.148, ст. 284  МКУ).

Відремонтований товар під час вивезення розміщують в режимі реекспорту (ст.147, ст.160 МКУ) без вивізного мита та ПДВ (п. 206.5 ПКУ).

Зауважимо також, що ввезення на митну територію України, а також вивезення за межі митної території  України, незалежно від обраного митного  режиму товарів, митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, не є об'єктом оподаткування ПДВ та митом (пп.196.1.16 ПКУ та ст.277 МКУ).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Помилка в назві контрагента у податковій накладній
    У зареєстрованій податковій накладній допущено помилку в організаційно-правовій формі контрагента (вказано «ТОВ» замість «ПрАТ»). Який порядок виправлення такої помилки, якщо вона не впливає на суму компенсації? Чи потрібно складати розрахунок коригування і як його правильно оформити в цій ситуації?
    03.07.202548
  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    03.07.202527
  • Термін для податкового кредиту при запізнілій реєстрації ПН
    Вхідну податкову накладну (ПН) складено 08.05.2024. Її реєстрацію в ЄРПН було зупинено та фактично здійснено лише 12.08.2024. Чи має підприємство право включити цю ПН до складу податкового кредиту у червні 2025 року, враховуючи, що 365 днів з дати її складання вже минули?
    03.07.202546
  • Відшкодування збитків від замовника: ПДВ та документи
    Перевізник (платник ПДВ) отримує від замовника компенсацію за пошкодження автомобіля під час розвантаження. Як правильно оформити цю операцію? Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ на суму відшкодування? Яке формулювання вказати в рахунку та якими первинними документами (претензія, акт) підтвердити таку операцію для обох сторін?
    03.07.202536
  • Дата РК при виправленні коду УКТ ЗЕД
    Виявлено помилку в коді УКТ ЗЕД у зареєстрованій податковій накладній. Для виправлення складається «нульовий» розрахунок коригування. Якою датою його потрібно складати: датою виникнення помилки (тобто датою податкової накладної) чи датою її виявлення?
    03.07.202572