По-перше потрібно анулювати таку помилково складену податкову накладну. За ст. 192 ПКУ Ви як постачальник маєте право скласти РК до помилково складеної ПН. Причиною коригування буде виправлення інших помилок.
Але постачальник має право зменшити суму податкових зобов’язань лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної. Тож подати уточнюючий розрахунок до декларації щодо помилково складеної ПН можна тільки за результатами реєстрації РК в ЄРПН. Механізм повернення коштів з ПДВ дивіться тут. На жаль, перерахувати суму переплату в рахунок податкового боргу з іншого податку не вдаться. Для сум коштів з ПДВ діє окремо правило за пп. 43.4.1 ПКУ.
Далі, потрібно розібратися з єдиним податком.
Потрібно за результатами такого виправлення подати уточнюючу декларацію з єдиного податку на збільшення суми визначеного податку. Сплати крім суми єдиного податку ще й штраф за виявлення недоплаченої суми податку.
Тобто зарахувати переплату з ПДВ в рахунок сплати недоплати з єдиного податку не вдасться.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити