За правилом першої події, згідно з п. 198.2 ПКУ, покупець визнавав за такими операціями ПК з ПДВ.
Коригування безпосередньо ПК з ПДВ регулює ст. 192 ПКУ. Але вона прямо не передбачає коригування ПДВ у випадках списання заборгованості.
Проте оскільки послуги, за які була здійснена передоплата, так і не були отримані, їх і неможливо було використати в господарській діяльності підприємства. Тому згідно з пп. «г» п. 198.5 ПКУ слід нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені ПКУ для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту).
Нарахування податкових зобов’язань «сторнує» суму раніше визнаного податкового кредиту з ПДВ, а реєстрація зведеної податкової накладної в ЄРПН зменшує суму Σнакл на відповідні суми ПДВ, за якими підприємство не має права на податковий кредит.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити