Відповідно до п. 187.1 ПКУ датою виникнення податкових зобов’язань (і відповідно датою складання ПН) є дата, на яку припадає перша з подій:
1) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню;
2) дата відвантаження товарів.
В даному випадку, варто зважати на метод обліку розрахунків: у розрізі договорів чи у розрізі рахунків. Якщо договором передбачено розрахунки здійснюються в цілому за договором, то відповідно при відвантажені товару здійснюється зміна номенклатури об’єкта постачання. Відповідно згідно з п. 192.1 ПКУ постачальник складає розрахунок коригування до податкової накладної на таку передоплату. Порядок такого виправлення податківці зазначають у своїй публікації :
«Коли після отримання коштів та складання податкової накладної відбувається зміна кількості/вартості та номенклатури товарів/послуг в межах отриманої суми (тобто ні товари/послуги, ні кошти не повертаються), постачальник (продавець) на дату постачання товарів/послуг складає розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання коштів, в якому одним рядком зазначає показники зі знаком «–» щодо товарів/послуг, номенклатура яких виправляється, та другим рядком – зі знаком «+» щодо товарів/послуг, які фактично постачаються на їх заміну. При цьому у графі 2 зазначається причина коригування – «зміна номенклатури».
При цьому, оскільки таке коригування не призведе до зміни суми такої податкової накладної, то складається і реєструється вона саме постачальником.
А от якщо податкові накладні при отриманні авансу складаються у розрізі рахунків – відповідно відвантаження продукції за іншим рахунком буде першою подією і призведе до необхідності складання ще однієї податкової накладної.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись