• Посилання скопійовано

На дату оплати слід скласти розрахунок коригування до другої податкової накладної, у якому відобразити збільшення ціни

На дату оплати за другу половину товару змінився курс Євро і згідно з договором ціна за другу половину відвантаженого товару виросла на 10%. Як це оформити документально? Якщо виписати коригуючу видаткову накладну на збільшення вартості товару, то що робити з податковими накладними?

Запитання: 

Підприємство заключило договір на поставку імпортного товару. Вартість товару 1000,00 грн. За договором відбулася передоплата у розмірі 50% - 500,00 грн (20.08.2017 р.) та виписана податкова накладна на передоплату 20.08.17 р.

04.09.2017 р. відвантажено товар за видатковою накладною і виписана податкова накладна на другу половину вартості товару - 500,00 грн. Але на дату оплати за другу половину товару 08.09.17 р. змінився курс Євро і згідно з договором ціна за другу половину відвантаженого товару виросла на 10% (100 грн.)  Як це оформити документально? Якщо виписати коригуючу видаткову накладну на збільшення вартості товару, то що робити з податковими накладними: коригувати старі чи виписувати нову на 100 грн (якщо нову податкову накладну, то яку кількість ставити)?

 

Відповідь: 

В даному випадку діє норма п. 192.1 ПКУ: якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

Отже, на дату оплати відбувається зміна ціни, тобто компенсації вартості товару. В цьому випадку на дату оплати 08.09.2017 р. слід скласти розрахунок коригування до другої податкової накладної від 04.09.2017 р., у якому відобразити збільшення ціни.

Для цілей  бухобліку збільшення ціни може підтверджуватися актом зміни ціни. На нашу думку, коригуючу видаткову накладну складати не слід, оскільки  цей документ не зовсім відповідає суті операції: адже постачання товару вже відбулося, товар вже переданий покупцю.  Коригування ціни – це зміна умов договору, тому її краще оформляти актом.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»