Податківці зазначали, що податкова накладна повинна містити ідентичні показники (номенклатура товарів/послуг продавця, одиниця виміру товару/послуги, кількість, ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ) тим, що зазначені в первинних документах в частині, що оплачена контрагентом-покупцем.
При цьому, позиція податківців, щодо податкових накладних з помилками чи з порушення порядку реєстрації наступна: «податкова накладна, яка складена з помилкою, не може бути включена покупцем – платником ПДВ до складу податкового кредиту».
В свою чергу ДФС у Тернопільській області роз’яснювали, що вартісні показники в податкових накладних зазначаються в гривнях з копійками (тобто тільки з двома десятковими знаками), при цьому щодо кількісних показників, то необхідною кількістю знаків після коми у них вважається така кількість, якої достатньо для вірного розрахунку вартісного показника у графі 10 такої податкової накладної.
Тож постачальником повинно бути дотримано обох необхідних умов (правильного округлення та відповідності податкової накладної первинним документам). Цілком логічним, в даному випадку буде вимагати від постачальника зазначення аналогічних реквізитів як в первинних документах так і в податковій накладній.
Варіанти вирішення даної ситуації ми розглядали тут, а саме, ціна товару повинна визначатися в гривнях з копійками без ПДВ – це й є база оподаткування ПДВ (ст. 188 ПКУ). А вже потім до цієї ціни "зверху" додається сума ПДВ шляхом множення бази на ставку 20% (чи 7%). Таким чином, значення графи 7 (ціна без ПДВ) завжди буде в гривнях з двома знаками після коми.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись