Відповідно до п. 198.6 ПКУ у разі якщо платник ПДВ не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування.
У разі зупинення реєстрації ПН/РК до такої ПН в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з п. 201.16 ПКУ перебіг зазначеного строку переривається на період зупинення їх реєстрації та відновлюється з дня припинення процедури зупинення їх реєстрації згідно з пп. 201.16.4 ПКУ.
Отже, для відображення отриманої податкової накладної та розрахунку коригування до неї у складі податкового кредиту в декларації з ПДВ обов'язково потрібна реєстрація обох документів в ЄРПН. Якщо ці документи складені не помилково, а на підставі реально здійснених господарських операцій з постачання та повернення товару, вони повинні бути відображені в декларації з ПДВ.
Це можна зробити в будь-якій декларації, але тільки після реєстрації податкової накладної та розрахунку коригування до неї в ЄРПН, та з урахуванням граничного строку – 365 к.д. з дати складання цих документів. Відображаються вони в декларації у звичайному порядку – податкова накладна – у таблиці 2 додатку 5 Декларації з ПДВ із зазначенням періода її складання – 05.2017, а розрахунок коригування – у таблиці додатку 1 Декларації з ПДВ, із зазначенням періода складання податкової накладної – 05.2017.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити