• Посилання скопійовано

Нюанси заповнення податкової накладної при будівельних роботах

Підрядник надає послуги з поточного ремонту. При виконанні робіт використовуються власні матеріали, та відбувається заміна обладнання. Предметом договору є виконання поточного ремонту. Чи треба в податковій накладній розшифровувати замінене обладнання та витрачені матеріали? Які проводки виникатимуть при цьому?

У своїх роз’ясненнях податківці наполягають: реквізит "Номенклатура товарів/послуг продавця", який віднесено до складу обов’язкових (пп. "е" п. 201.1 ПКУ), має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів/послуг, та не повинен містити інших даних. Якщо формулювання інше – це помилка, а податкові накладні із помилками в обов’язкових реквізитах не дають права на податковий кредит з ПДВ. Первинними документами в даному випадку будуть виступати договір та акт наданих послуг і відповідно номенклатури зазначеної в них і необхідно складати податкову накладну. А от як заповнювати такі первинні документи можна прочитати тут>>>

І при цьому не допоможе навіть норма останнього абзацу п. 201.10 ПКУ (що діє до 01.07.2017 р.), яка говорить, що  податкова накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту. Адже, на думку податківців, недостатньо деталізована номенклатура в податковій накладній не дозволяє ідентифікувати зміст послуги, що постачається. Отже, без виправлення цієї помилки – жодного податкового кредиту. 

Оскільки згідно з  первинними документами підприємство надає послуги саме по ремонту, то відповідно матеріали та устаткування, яке використовується для заміни старого повинно потрапляти до собівартості таких послуг. Згідно з П(С)БО 16, собівартість реалізованих послуг складається:

  • з виробничої собівартості послуг, наданих протягом звітного періоду;
  • з нерозподілених постійних загально-виробничих витрат;
  • з наднормативних виробничих витрат. 

Усі прямі витрати відображуються по кредиту рахунка 23 "Виробництво" (на цьому рахунку формується виробнича собівартість послуг)". Згодом витрати по наданим "ремонтним послугам", що формують виробничу собівартість, списуються з кредиту рахунка 23 у дебет рахунка 903 "Собівартість реалізованих робіт і послуг". Відповідно матеріали (як придбані, так і власновироблені), які використовуються у ремонтних роботах списуються на рахунок 23 з подальшим віднесенням на собівартість реалізованих послуг. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20243
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202425
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 724
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432