• Посилання скопійовано

ПДВ при переуступці права вимоги: як списати податкові зобов'яхання та скласти рохрахунок коригування?

Підприємство «А» отримує передоплату за товар від підприємства «Б». Підприємство «Б» здійснює відступлення права вимоги по даній заборгованості підприємству «С». Заборгованість перекласифікується як заборгованість в грошовому виразі. Як в даному випадку списати зобов’язання з ПДВ у підприємства «А»? Коли складається розрахунок коригування?

Відповідно до п. 187.1 ПКУ підприємство постачальник за отриманим авансом від покупця (за умови, що це перша подія) виписує податкову накладну, так як такий аванс був перерахований за товари/роботи/послуги.

Коригування податкових забов’язань  та податкового кредиту, згідно з п. 192.1 ПКУ, проводяться у випадку, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг. В такому випадку постачальником на суму коригування складається розрахунок коригування до відповідної податкової накладної. 

Виходячи з вищенаведеного у постачальника товару не виникне ніяких коригувань з ПДВ до моменту, коли ним буде повернуто раніше отриману передоплату, так як скасування постачання товару не є операцією перегляду ціни або суми компенсації вартості. Про це зазначають і податківці у листі від 28.09.2015 р. №14797/10/26-15-15-01-18«Отже, повернення авансу за не отриманий товар і перегляд ціни на товар розглядаються як різні операції як цивільно-правовим, так і податковим законодавством.».

Відповідно виходячи з п. 192.1 ПКУ коригування буде складатись при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарі/послуг. 

В бухобліку на підставі такого розрахунку коригуються зобов’язання з ПДВ методом «сторно»: Дт 643 Кт 641.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»