Відповідно до п. 187.1 ПКУ підприємство постачальник за отриманим авансом від покупця (за умови, що це перша подія) виписує податкову накладну, так як такий аванс був перерахований за товари/роботи/послуги.
Коригування податкових забов’язань та податкового кредиту, згідно з п. 192.1 ПКУ, проводяться у випадку, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг. В такому випадку постачальником на суму коригування складається розрахунок коригування до відповідної податкової накладної.
Виходячи з вищенаведеного у постачальника товару не виникне ніяких коригувань з ПДВ до моменту, коли ним буде повернуто раніше отриману передоплату, так як скасування постачання товару не є операцією перегляду ціни або суми компенсації вартості. Про це зазначають і податківці у листі від 28.09.2015 р. №14797/10/26-15-15-01-18: «Отже, повернення авансу за не отриманий товар і перегляд ціни на товар розглядаються як різні операції як цивільно-правовим, так і податковим законодавством.».
Відповідно виходячи з п. 192.1 ПКУ коригування буде складатись при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарі/послуг.
В бухобліку на підставі такого розрахунку коригуються зобов’язання з ПДВ методом «сторно»: Дт 643 Кт 641.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити