• Посилання скопійовано

Перепродаж транспортних послуг експедитором: як заповнити податкову накладну?

Підприємство займається експедируванням вантажних перевезень на території України. Було 5 рейсів з різними виконавцями. Від 3-х перевізників податкові накладні отримано з кодом 52.29 - доп діяльність в сфері транспорту, а від двох інших з 49.41 - вантажний автотранспорт. Як заповнити податкову накладну?

Можна запропонувати наступні варіанти для кодування послуг сторонніх осіб, вартість яких відшкодовується експедитору замовником:

1) використовувати такі  ж коди, які вказували в податкових накладних постачальники відповідних послуг (наприклад, в одному рядку вказати вартість послуг від трьох перевізників з кодом 52.29 - доп діяльність в сфері транспорту, а в другому рядку – вартість послуг з кодом 49.41 - вантажний автотранспорт.).

Цей найпростіший варіант, але не може бути 100% правильним. Адже експедитор, який отримує від замовника відшкодування витрат за послуги перевізників, не є постачальником таких послуг. Крім цього, замовник може відшкодовувати експедитору  вартість специфічних послуг, наприклад, послуги митного терміналу щодо електронного декларування товарів, постачальником яких експедитор бути не може.

2) зазначати код транспортно-експедиторських послуг — 52.29. Тут вбачається аналогія з відшкодуванням комунальних послуг орендодавцю. Тобто якщо виходити з того, що відшкодування вартості послуг, наданих третіми особами, передбачено договором транспортного експедирування (тобто є частиною вартості послуг з організації перевезення (експедирування), то в податковій накладній достатньо було б указати код 52.29;

3) зазначати код 52.29.20 «Послуги допоміжні щодо транспортування, інші, н. в. і. у.». До цього коду включається загальна вартість всіх послуг з перевезення вантажів. На нашу думку, це буде оптимальний варіант, який цілком вписується в загальні вимоги п. 201.1 ПКУ.

Але, щоб уникнути суперечок з податківцями, все ж таки радимо звернутися до них  за індивідуальною податковою консультацією (ІПК) відповідно до норм ст. 52 ПКУ.

Зазначення помилкового коду послуг до 31.12.2017 р. не спричиняє штрафи за помилки в кодах послуг згідно з ДКПП (а також у кодах товарів за УКТ ЗЕД) (п. 120-1.3 ПКУ) уведено мораторій (п. 35-1 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ). А от за порушення строків реєстрації в ЄРПН податкових накладних, передбачених п. 201.10 ПКУ, штрафи накладаються. Проте у покупця можуть бути сумніви щодо включення такої ПН до складу податкового кредиту. Тому він теж може звернутися за ІПК до податківців.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202418
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202416
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243221
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202420
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024219