• Посилання скопійовано

Реалізуємо зерно — що з ПК з ПДВ?

Наше підприємство придбало зерно пшениці у посередника (не виробника с/г продукції). Сплачений вхідний ПДВ ми поставили собі у ПК, бо планували використовувати зерно у виробництві борошна. Але у зв’язку з певними виробничими проблемами через рік вирішили зерно продати. Як у цьому випадку бути з вхідним ПДВ, адже така операція поставки вже звільнена від нарахування ПЗ з ПДВ?

Нагадаємо: пункт 15 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ передбачає, що тимчасово, до 01.01.2014 р., від обкладення ПДВ звільняються операції з постачання на митній території України зернових культур (коди УКТ ЗЕД 1001 — 1008) та технічних культур (коди УКТ ЗЕД 1205 і 1206), крім першого постачання таких зернових та технічних культур сільгосппідприємствами-виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові і технічні культури у сільгосппідприємств-виробників.

Тож у момент придбання товару ви цілком логічно та законно поставили собі ПК з ПДВ, адже вашим продавцем було підприємство, що безпосередньо придбало таке зерно у сільгосппідприємства-виробника (перше постачання не звільнено від ПДВ).


 Тут варто пригадати, що платники ПДВ зобов’язані нарахувати собі ПЗ з ПДВ за товарами, під час придбання або виготовлення яких суми сплаченого ПДВ були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі товари починають використовуватися в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до ПКУ (саме наш випадок) (пп. «б» п. 198.5 ПКУ).

При цьому слід врахувати, що ПЗ з ПДВ у такому разі визначають на дату початку фактичного використання товарів (у нашому випадку реалізації зерна) визначену в первинних документах, складених відповідно до Закону про бухоблік-1(абз. 3 п. 198.5 ПКУ).

А отже, ПЗ з ПДВ за такою операцією ми нарахуємо у звітному періоді відвантаження товару покупцеві. При цьому базою для нарахування таких ПЗ з ПДВ буде вартість придбання зерна у продавця (п. 189.1 ПКУ).

Тепер ще кілька слів щодо податкової накладної у ситуації постачання зерна, звільненого від ПДВ.

Отже, підприємство зобов’язане скласти дві ПН. Одна видається безпосередньо покупцеві зерна, у ній у розділі III та графі 11 робиться помітка «Без ПДВ» з обов’язковим посиланням на відповідний пункт та підрозділ ПКУ. Друга ПН залишиться у продавця (п. 8 Порядку №13792). У такій ПН у верхній лівій частині ставлять позначку «Х» та зазначають тип причини 09 «Постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість». У рядках «Iндивідуальний податковий номер покупця» та «Номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість (покупця)» слід вписати нуль (п. 8.3 Порядку №1379).

1Закон України від 16.07.99 р. №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

2Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну України від 01.11.2011 р. №1379.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Брюховицький Василь

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024899
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202428
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202427
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20248805
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202432