• Посилання скопійовано

Повернення внеску основними засобами засновнику оподатковується ПДВ

Засновник вніс до статутного капіталу автомобіль. Автомобіль був поставлений на основні засоби та на нього нараховувалась амортизація. Чи потрібно нараховувати ПДВ при поверненні автомобіля засновнику?

ДФС в листі від 28.01.2016 року №1665/6/99-99-19-03-02-15 зазначає, що, оскільки повернення ОЗ засновнику є постачанням товару (оскільки відбувається передача права власності), то така операція  є об'єктом оподаткування ПДВ та підлягає оподатковуванню на загальних підставах за основною ставкою.

Отже, при виході засновника у разі повернення йому автомобіля підприємство має нарахувати податкові зобов'язання за ставкою 20%. При цьому база оподаткування має бути не нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухобліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюється таке повернення (ст.188 ПКУ)

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»