• Посилання скопійовано

З моменту виписки податкової накладної не минуло 365 дні: що з податковим кредитом?

Постачальник надав підприємству податкову накладну, яка зареєстрована своєчасно в ЄРПН, але не включена в декларацію з ПДВ в період отримання (реєстрації). 365 днів з моменту її виписки ще не минуло. Чи має право підприємство включити таку податкову накладну в декларацію поточного періоду?

Відповідно до п. 198.2 ПКУ датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

  • дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;
  • дата отримання платником податку товарів/послуг.

З урахуванням змін, внесених до п. 198.6 ПКУ, з 29.07.2015 р. діє норма, згідно з якою у разі, якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.

Отже, належним чином складена та зареєстрована в ЄРПН протягом 180 днів податкова накладна, яка не була включена до складу податкового кредиту в податковому періоді її складання/реєстрації та з дати складання якої не минуло 365 днів, може бути включена до складу податкового кредиту в наступних звітних (податкових) періодах протягом 365 календарних днів з дати її складання шляхом відображення сум податку в розділі II «Податковий кредит» податкової декларації з ПДВ.

Таке роз’яснення надано фахівцями ДФС у категорії 101.14 ресурсу «ЗІР»*.

Таким чином, належним чином складена та зареєстрована в ЄРПН ПН, з дати складання якої не минуло 365 днів, може бути включена до ПК поточного звітного періоду.

_____________________

* Запитання: Яким чином може бути включена до складу податкового кредиту податкова накладна, яка не була до нього включена в податковому періоді її складання/реєстрації та з дати складання якої не минуло 365 днів (шляхом включення до податкового кредиту податкової декларації з ПДВ або шляхом подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації з ПДВ відповідного звітного періоду)?»

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»