Нарахування ПЗ з ПДВ за договорами оренди здійснюється на загальних підставах. При цьому слід враховувати останні роз’яснення податківців, які ми аналізували тут >>>.
Якщо розглядати компенсацію витрат, пов'язаних з експлуатацією переданого в оренду приміщення, як змінну складову орендної плати, то вся така орендна плата оподатковується ПДВ за ставкою 20%, виходячи з договірної вартості і з урахуванням правил, згідно з п. 188.1 ПКУ.
Якщо ж комунальні витрати, понесені орендодавцем, за договором оренди, повинні компенсуватися орендарем окремо, то орендодавець «перевиставляє» отримані рахунки від обслуговуючих приміщення організацій орендодавцям. За такою схемою роботи, як зазначають податківці в листі від 19.04.2016 р. №8815/6/99-99-19-03-02-15, така компенсація не відповідає визначенню поставки товарів (послуг), а відповідно і не може бути об'єктом для нарахування ПЗ.
Отже, якщо сума комунальних платежів є складовою орендної плати, а на момент виставлення орендарям рахунку (акту) на суму таких витрат за договором оренди є переплата з орендної плати, яка превищує або дорівнює сумі таких витрат, то немає підстав визнавати ПЗ з ПДВ.
А якщо сума комунальних платежів компенсується орендарем окремо, і сплачується за договором саме як компенсація понесених витрат, то, за роз’ясненнями податківців, сума такої компенсації не є об’єктом оподаткування ПДВ. Отже, ПЗ з ПДВ у зв’язку із виставлянням орендарю рахунку на таку компенсацію не виникає.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити