• Посилання скопійовано

Виписуємо зведену податкову накладну

Компанія зробила проплату на рахунок 18.01.2015 р. Видаткова накладна виписана 31.01.2016 р. за використаним товаром на меншу суму ніж проплата. Постачальник виписав податкову накладну 31.01.2016 на суму проплати і назвав її "зведена". Чи правильно виписана накладна постачальником?

Ні, не правильно.  Ключовий момент у виписуванні зведених ПН є факт ритмічності та безперервності поставок. Норми п. 18 Порядку №957 дозволяють платникам ПДВ самостійно визначати крок періодичності: договором можна визначити періодичність виписування зведеної ПН із прив'язкою, наприклад, до оплати фактично поставлених товарів/послуг (один раз на 5 днів; один раз на 10 днів тощо), але не рідше ніж один раз на місяць і не пізніше останнього дня місяця (ця прив'язка до останнього дня місяця корелює з нормою п. 201.4 ПКУ). Така дата складання має бути проставлена у графі 2 зведеної ПН. Якщо постачальник зробить хоча б дві поставки одному покупцеві, він має право виписати зведену податкову накладну на такі поставки. Але сам факт  виписування зведених ПН має бути погодженим двома сторонами у вигляді рішення, адже, отримуючи зведену ПН останнім днем місяця, покупець втрачає свій ПК, яким міг би скористатися протягом місяця для збільшення власного реєстраційного ліміту.  Якщо ж прийнято рішення складати зведену податкову накладну, радимо це відзначити в договорі: що  постачання матиме безперервний та ритмічний характер, періодичність виписування зведених податкових накладних у кожному конкретному випадку, адже для різних контрагентів може бути визначено різну періодичність і поставок, і оплат, і, відповідно, виписування зведеної ПН.

В контексті запитання мова йде про те, що перша подія 18 січня – передоплата повинна була  мати наслідком виписування ПН на всю суму оплати, а дата відвантаження на суму, меншу ніж передоплата, не повинна була мати податкових наслідків в розрізі ПДВ. 

Оформивши ПН датою поставки, продавець неправомірно назвав її зведеною і, порушивши правило першої події, неправомірно позбавив покупця права на збільшення його реєстраційного ліміту саме 18 січня.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    Сьогодні 16:171
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    Сьогодні 09:1314
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 504
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202431