Ні, не правильно. Ключовий момент у виписуванні зведених ПН є факт ритмічності та безперервності поставок. Норми п. 18 Порядку №957 дозволяють платникам ПДВ самостійно визначати крок періодичності: договором можна визначити періодичність виписування зведеної ПН із прив'язкою, наприклад, до оплати фактично поставлених товарів/послуг (один раз на 5 днів; один раз на 10 днів тощо), але не рідше ніж один раз на місяць і не пізніше останнього дня місяця (ця прив'язка до останнього дня місяця корелює з нормою п. 201.4 ПКУ). Така дата складання має бути проставлена у графі 2 зведеної ПН. Якщо постачальник зробить хоча б дві поставки одному покупцеві, він має право виписати зведену податкову накладну на такі поставки. Але сам факт виписування зведених ПН має бути погодженим двома сторонами у вигляді рішення, адже, отримуючи зведену ПН останнім днем місяця, покупець втрачає свій ПК, яким міг би скористатися протягом місяця для збільшення власного реєстраційного ліміту. Якщо ж прийнято рішення складати зведену податкову накладну, радимо це відзначити в договорі: що постачання матиме безперервний та ритмічний характер, періодичність виписування зведених податкових накладних у кожному конкретному випадку, адже для різних контрагентів може бути визначено різну періодичність і поставок, і оплат, і, відповідно, виписування зведеної ПН.
В контексті запитання мова йде про те, що перша подія 18 січня – передоплата повинна була мати наслідком виписування ПН на всю суму оплати, а дата відвантаження на суму, меншу ніж передоплата, не повинна була мати податкових наслідків в розрізі ПДВ.
Оформивши ПН датою поставки, продавець неправомірно назвав її зведеною і, порушивши правило першої події, неправомірно позбавив покупця права на збільшення його реєстраційного ліміту саме 18 січня.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись